آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 73708
تاریخ انتشار : 7 اردیبهشت 1394 10:49
تعداد بازدید : 1018

با وجود رکود بر بازار ‌ کامپیوتر‌

ورود تکنولوژی های جدید سرعت گرفت

اگر چه بازار خرید و فروش کامپیوتر از لحاظ حجم تقاضا و میزان فروش شرایط خوبی را نمی گذراند و اکثر خریداران به دلیل قیمت گران کالاهای کامپیوتری از نمونه های ارزان قیمت ولو قدیمی استقبال می کنند؛ اما این موضوع به معنی پیری بازار کامپیوتر و کاهش ورود محصولات جدید نیست.

فناوران - شاید باورتان نشود. اما با وجود شرایط نامساعد بازار سرعت ورود محصولات مبتنی بر تکنولوژی نوین افزایش چشمگیری یافته است.
به عنوان مثال تنها سه روز پس از معرفی گوشی جدید اپل، این گوشی راهی بازار ایران شد. حتی برخی از عرضه این گوشی تنها یک روز پس از معرفی و عرضه در بازار چهانی خبر داده اند.
در هر حال با وجود رشد شدید قیمت ها و محدودیت های وارداتی گویا اشتیاق کاربران ایرانی به کار با محصولات جدید موجب شده است روند ورود این کالاها به بازار سرعتی چشمگیر بگیرد.
هر چند که کالاهای جدید معمولا به صورت مسافری وارد بازار شده و در بدو ورود به بازار قیمتی به مراتب بالاتر از آنچه باید به فروش می رسند؛ اما اشتیاق کاربران ایرانی به استفاده از محصولات جدید راه را برای ورود سریع و برق آسای این محصولات به کشور باز کرده است و جالب اینجاست که در یک سال گذشته با وجود مشکلات وارداتی بسیاری که در مسیر ورود کالاها وجود دارد این جریان سرعت بیشتری گرفته است.
به گفته کارشناسان، اختلاف شدید طبقاتی در جامعه موجب شده است تا شاهد چنین اتفاقی باشیم و در حالی که بیشترین حجم تقاضا در بازار برای محصولات ارزان و قدیمی است، شاهد هستیم که تعداد محدودی متقاضی خرید محصولات جدید ولو با قیمتی به مراتب بالاتر از انچه باید هستند.
یک فعال بازار در این زمینه می گوید: همین موضوع موجب شده است که پای کالاهای مسافری به بازار بیش از پیش باز شود و کالاهای مسافری خریداران خاصی دارند.
این فعال بازار می گوید: افزایش سرعت ورود کالاهای دیجیتالی و کامپیوتری به بازار ایران موفقیت بزرگی است، به شرطی که تقاضای عمومی برای آنها وجود داشته باشد و این کالاها از طریق شرکت های معتبر و نمایندگی های فروش 
به بازار عرضه شوند.
به گفته وی: شاید در آینده و با لغو تحریم ها شرایطی فراهم شود که کالاها به صورت رسمی وارد کشور شده و حجم کالاهای مسافری در کشور کم شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :