آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 73709
تاریخ انتشار : 7 اردیبهشت 1394 10:51
تعداد بازدید : 1521

5 راهکار پاندا برای بالا بردن امنیت گذر واژه‎ها

کاربران بسیاری در سراسر جهان بنا به حیطه شغلی یا استفاده روزمره خود، جهت ورود به حساب کاربری، ایمیل، سیستم‎های مدیریت اینترنتی و ... مجبور هستند تا گذر واژه‎های بسیاری را در ذهن خود بسپارند و یا در حالت بد، آنها را از خاطر ببرند.


فناوران- این درحالیست که تقریبا تمامی مرورگر‎های اینترنتی برای سهولت کاربران از ویژگی کاربردی تحت عنوان Remember Passwords استفاده می‎کنند.
طبیعی است که استفاده از این قابلیت در مرورگرها کمک بسزایی در سرعت کار و جلوگیری از اتلاف وقت خواهد داشت؛ از این طریق کاربران تنها با فشردن یک کلیک، بدون واردسازی مکرر گذر واژه ها، وارد حساب کاربری خود می شوند.
بر اساس گزارش شرکت پاندا سکیوریتی تولید کننده محصولات امنیت خانگی و تحت شبکه، استفاده صحیح از ویژگی های موجود در مرورگرهای اینترنتی حتی می‎تواند در بالاتر بردن سطح امنیت گذرواژه کاربران موثر باشد؛ چرا که با وارد نکردن گذر واژه‎ها بصورت مکرر، می‎توان از شر بدافزارهای
Key Logger هم خلاص شد.
از طرفی، تمامی گذر واژه ها روی یک سیستم رایانه ای ذخیره می شود؛ بنابراین کاربران دیگری که به آن سیستم دسترسی داشته باشند، عملا به تمامی حساب‎های کاربری شما دسترسی خواهند داشت.
شرکت پاندا سکیوریتی به منظور بالاتر بردن امنیت گذر واژه‎ها، به تمامی کاربران اینترنت توصیه می‎کند. 
1-در رایانه‎های عمومی مانند کتابخانه‎ها، کافی نت‎ها، مراکز پژوهشی و ... ، به هیچ عنوان گذر واژه خود را در مرورگر بخاطر نسپارند و پیشنهادی که بطور پیش فرض از مرورگر دریافت می‎شود را نادیده بگیرند.
2-از انتخاب گذر واژه‎های ساده و یکسان شدیدا خودداری شود، چرا که به سرقت رفتن آنها، پروسه ساده‎تری در پی خواهد داشت.
3-گذر واژه‎های خود را بطور پیوسته در بازه‎های روزانه یا هفتگی تغییر دهند.
4-سیستم خود را به یک ضد ویروس مطمئن و قدرتمند مجهز کنند؛ بدافزارهای جاسوسی که به منظور سرقت اطلاعات محرمانه و گذرواژه ها طراحی می‎شوند، اکثرا بدست برنامه‏های امنیتی مسدود و حذف خواهند شد.
5-در صورت استفاده از ضد ویروس، حتما بطور روزانه آن را بروزرسانی کنید تا بدافزارهای جدید هم توسط ماژول‎های حفاظتی ضد ویروس، قابل شناسایی باشند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :