آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 73713
تاریخ انتشار : 7 اردیبهشت 1394 10:56
تعداد بازدید : 1498

آل اسحاق:

مسوولیت اتاق بازرگانی در دور هشتم سنگین تر است

رییس سابق اتاق بازرگانی تهران صبح دیروز قبل از آنکه صندلی ریاست را به مسعود خوانساری بسپارد، نقطه نظرات خود را در مورد وضعیت اقتصادی کشور و مسوولیت سنگین دوره هشتم اتاق بازرگانی بیان کرد.


اتاق تهران- یحیی آل اسحاق در نخستین جلسه هشتمین دوره اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران گفت: هشتمین دوره هیات نمایندگان اتاق تهران در حالی در مقطع تاریخی شکل گرفته که شرایط داخلی و بین المللی خاصی پیش روی ایران قرار گرفته و جریانات پیش رو نشانگر وضعیت مناسب و قابل توجهی برای یک حرکت خوب و رسیدن به آینده مناسب است. رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران افزود: حرکت تاریخی خاصی برای سپردن امور به دست مردم و فعالان اقتصادی شکل گرفته و مجموعه نظام از رهبری تا رییس جمهوری و رییس مجلس، همه به این نتیجه رسیده اند که کار باید به دست بخش‎خصوصی سپرده شود. وی تصریح کرد: در یک ماه اخیر به عناوین مختلف عزم و اراده ای برای حضور حداکثری بخش خصوصی در اقتصاد دیده می‎شود و هم اکنون فضا برای تعاملات بسیار مناسب است؛ این در حالی است که شرایط بین‎المللی هم به گونه ای است که اگر ابر و باد دست در دست هم دهند، فضا برای تعامل خوب با دنیا فراهم است. به گفته آل اسحاق، وضعیت فعلی اقتصاد و مطالبات نخبگان و مردم به گونه ای است که نشانگر رقم زدن یک شرایط جدید است و هم اکنون فضا برای یک جهش اقتصادی فراهم است.
وی با تاکید بر اینکه اتاق آتی به مراتب در زمینه اقتصاد، نقش سنگین تری به عهده دارد و بنابراین باید همه دست به دست هم دهند و اقتصاد را اداره کنند.
رییس سابق اتاق بازرگانی تهران مسوولیت اتاق دوره هشتم را به مراتب سنگین تر و حساس تر دانست و افزود: با توجه به تغییر شرایط کشور در عرصه های داخلی و بین المللی، بسترهای مناسب برای حضور جدی بخش‎خصوصی در عرصه اقتصاد کشور و به دست گرفتن حوزه های مختلف اقتصادی فراهم شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :