آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 73714
تاریخ انتشار : 7 اردیبهشت 1394 10:58
تعداد بازدید : 1032

معاون مرکز امور اصناف:

انتخابات اتاق اصناف الکترونیکی برگزار می شود

معاون آمار و برنامه ریزی مرکز امور اصناف کشور کاهش میزان صدور پروانه‎های کسب را از برنامه های آینده اتاق اصناف دانست.


ایسنا- جمشید گلپور با بیان اینکه آیین نامه جدید اتاق اصناف تدوین شده است، گفت: این آیین‎نامه به زودی در دسترس اتاق اصناف قرار خواهد گرفت و تا آن زمان اتاق های اصناف ملزم به رعایت آیین‎نامه سابق هستند. 
وی لزوم برگزاری انتخابات اتاق اصناف را یادآور شد و گفت: تاخیر در برگزاری انتخابات اتاق اصناف فقط تا سقف 15 روز پذیرفته می ‏شود و چنانچه این مدت افزایش یابد با اتاق اصناف متخلف برخورد خواهد شد. 
گلپور از برگزاری انتخابات این اتاق به صورت الکترونیکی در آینده نزدیک خبرداد و گفت: به زودی کارگاهی برای آموزش روند انتخابات الکترونیکی هم برگزار خواهد شد. 
وی در حمایت از روند الکترونیکی شدن ثبت و صدور پروانه ها و پیگیری شکایات این مرکز گفت: با اجرای اینترنتی عملیات ثبت، از هدر رفت زمان در مراحل نام نویسی تا صدور پروانه کاسته و این زمان از 90 روز به 10 روز تقلیل خواهد یافت. 
گلپور پیگیری مشکلات مردمی با روند مشخص را از دیگر مزایایی الکترونیکی شدن ثبت و صدور پروانه ها برشمرد و افزود: بر این اساس روند رسیدگی هر یک از اتاق اصناف به مشکلات اتحادیه ها و مردم در مرکز به وضوح قابل بررسی و شناسایی است. 
وی همچنین با بیان اینکه هیچ بودجه‎ای به اتاق های اصناف تخصیص داده نمی‎شود، گفت: اتاق اصناف باید تلاش کند اتحادیه ها و اصناف خود منبع درآمد باشند و هر اتحادیه ای که کارایی لازم را ندارد باید با دیگر اتحادیه ها ادغام شود.  گلپور بر لزوم بررسی فعالیت اتاق اصناف در شهرستان ها تاکید کرد و گفت: اتحادیه ها باید مستقل عمل کنند و اتاق اصناف تنها ناظر بر فعالیت های آنان است. 
وی در پایان گفت: تغییر مدیریت و پست‎های سازمانی دلیل انجام نشدن وظایف نیست و بر اساس آیین نامه همه موظف به اجرای وظایف در راستای تحقق اهداف مرکز هستند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :