آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 7377
تاریخ انتشار : 27 اسفند 1390 9:22
تعداد بازدید : 475

اينترنت پرسرعت شاخص الكترونيكي نيست

با برداشته شدن محدوديت سرعت و نبود تغيير در قيمت سرويس هاي اينترنت مي توان شاهد گسترش ضريب نفوذ اينترنت پرسرعت در كشور بود.

ایسنا- حجت اميراحمدي كارشناس فناوری اطلاعات اشاره به اينكه همه چيز الكترونيكي شدن به ارتباطات پرسرعت اينترنت مربوط نيست، اظهار كرد: متاسفانه فرهنگي غلط در كشور رايج شده كه برمبناي آن معيار اندازه‌گيري شاخص الكترونيكي را اينترنت پرسرعت تلقي مي‌كنيم.
وي گفت: تنها 10 درصد از شاخص‌هاي تجارت الكترونيكي و الكترونيكي شدن را اينترنت پرسرعت و ضريب نفوذ آن تشكيل مي‌دهند، در حالي كه مابقي به زيرساخت‌هاي ارتباطات، تجهيزات مورد بهره‌برداري در راستاي استفاده از تجارت الكترونيكي و فرهنگ ساختاري جامعه در استفاده از اين بستر و خدمات مربوط است.
اين كارشناس خاطرنشان كرد: متاسفانه ما در كشورمان برخي استانداردها را غلط تعريف كرده‌ايم و يا اصلا تعريف نكرده‌ايم كه اين موجب شده از رتبه‌بندي جهاني عقب بمانيم. او ادامه داد: زماني كه ما در كشورمان درباره سرعت 128Kbps و حتي اجازه از استفاده آن براي كاربران عمومي صحبت مي‌كنيم، كشوري ديگر درصدد ارایه سرويس‌هاي 50mbps به كاربرانش بوده است و اين نشان مي‌دهد كه ما دير دست به كار شده‌ايم.
اميراحمدي درباره وضعيت كشورهاي اروپايي در حوزه مبادلات الكترونيكي گفت: كشورهاي اروپايي و آمريكايي در مرحله گذر از تست 4G هستند اما در كشور ما براي ارایه خدمات 3G، اپراتور مربوط به آن چندان حمايت نشد و شهرداري بعضا در بحث نصب تجهيزات با او هم گام نشد يا برخي نهادها به دنبال اين بودند كه اگر اين اپراتور كارش را ديرتر كار شروع كند، جريمه‌اش كنند، در حالي كه اين روش درستي نيست و مي‌تواند انگيزه و توان افراد را از بين ببرد.
اين كارشناس فناوري اطلاعات ابراز كرد: اميدواريم كه مجلس آينده به محدوديت اينترنت 128 Kbps كاربران خانگي رسيدگي و بتواند دغدغه بسياري از كاربران را حل كند. او گفت: قيمت اينترنت در كشور ما به نسبت ساير كشورها حتي در منطقه گران و شايد همين موضوعي دليل براي نبود استقبال كافي از سمت مردم بوده است اما بايد مطمئن بود اگر ظرفيت بالاتر برود، محدوديت‌ها برداشته شود و البته قيمت‌ها تغيير زيادي نداشته باشند، مي‌توان به گسترش ضريب نفوذ اينترنت پرسرعت در كشورمان اميدوار بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :