آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 7388
تاریخ انتشار : 27 اسفند 1390 9:44
تعداد بازدید : 953

ساخت نخستین تلویزیون پوشیدنی

يک مهندس برق در اقدامي عجيب دست به ساخت لباسي زده که در حقيقت يک تلويزيون LED قابل پوشش است.

موج- ديويد فوربس اولين کت ويديویي خود را در سال 2009 با استفاده از مجموعه‌اي از صفحه نمايش‌هاي LED ساخت. وي تمام اين صفحات را با زمينه قرمز رنگ به وزن 22 کيلوگرم کنار هم جمع‌آوري کرد.
 وي با قصد ساخت يک نمونه بهتر و سبک‌تر با استفاده از چند صفحه مدار قابل انعطاف و چندين LED توانسته يک لباس با يک صفحه نمايش تلويزيوني بزرگ بسازد.
فوربس همچنين يک صفحه مدار اضافي را براي کاهش تدريجي علایم ويديوي آنالوگ از آي‌پاد خود و سه صفحه مدار ديگر براي تفسير اين علایم به فرمان‌هايي براي ال.‌اي.‌دي‌ها و انتقال قدرت از دو باتري ليتيوم پليمر ساخت.
فوربس، اين باتري‌ها را درون جيب شلوار خود قرار داده، صفحات کنترل را بر روي شانه‌های خود و صفحات نمايش قابل انعطاف را در پشت و جلوي کت خود چسبانده است.
 يک نر ماده چسبي نيز در وسط اين کت به جاي دکمه‌ها قرار گرفته است. با اين شيوه در آخر کار وزن کلي اين ابداع تنها 6/3 کيلوگرم بود.
وي اکنون اين لباس را به يک جليقه کاهش داده تا کمتر براي مردم احساس ناامني ايجاد کند! هزينه اين لباس اکنون 20 هزار دلار برآورد شده است. آي‌پاد فوربس به يک صفحه مدار بر روي شانه چپ اين جليقه متصل شده که از يک تراشه ديجيتالي‌سازي شده براي کاهش وضوح ويديو منطبق با صفحه نمايش لباس برخوردار است. پردازش‌هاي ديگر به انتقال اطلاعات آي‌پاد به علایم LED در چهار صفحه جداگانه پرداخته و از آنجا علایم از طريق کابل‌هاي روباني به سه تراشه کوچک در هر صفحه مدار منعطف بر روي سينه و پشت حرکت مي‌کنند.
 فوربس براي صداي تلويزيون ساخته شده، يکي ديگر از اختراعات خود را که از لوله تخليه و يک جفت بلندگوي قايق ساخته شده، با سيم به اين لباس متصل کرده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :