آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 74147
تاریخ انتشار : 15 اردیبهشت 1394 11:37
تعداد بازدید : 650

پرورش گیاهان در گلدان هوشمند

به تازگی گلدان هوشمندی ساخته شده که آبرسانی به گیاه را به بهترین شیوه ممکن انجام می دهد.

خبرگزاری مهر- یکی از مشکلاتی که درخصوص نگهداری از گیاهان در منازل و ادارات وجود دارد آبیاری بیش از حد آنهاست که می تواند به گندیدگی و به دنبال آن پوسیدگی ریشه و در نهایت نابودی گیاه منجر شود. اکنون و به لطف ابتکارعمل خلاقانه طراحان شرکتی دانش بنیان در هلند گلدان هوشمندی ساخته شده که این مشکل مهم را برطرف کرده است. مبنای کار سیستم آبرسانی در این گلدان هوشمند منطبق بر جذب آب توسط گیاهان در طبیعت است.
این فناوری جدید که Tableau نام دارد بر اساس یک سیستم ساده اما مهم در چرخه حیات سالم گیاهان طراحی شده است: چرخه خشک و خیس خاک. بر این اساس خاک گلدان هوشمند بر طبق یک زمانبندی کاملا مشخص به میزان مناسب آب دریافت کرده و در ادامه برای چند روز رو به خشکی می گذارد و سپس آبرسانی خودکار انجام می شود. بدین  ترتیب با خشک و خیس شدن متناوب و زمانبندی شده خاک، گیاه رشد مناسبی خواهد داشت و این همان سیستمی است که به طور طبیعی در طبیعت مشاهده می شود.
تنها کاری که باید انجام داد پر کردن مخزن آب دستگاه است. از این مرحله به بعد سیستم به طور خودکار آبرسانی به گلدان هوشمند و ریشه گیاه را آغاز می کند. با آبرسانی کافی به گیاه، شیر کوچکی که در زیر مخزن نصب شده به طور خوکار بسته می شود تا آب بیش از حد نیاز به ریشه گیاه نرسد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :