آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 74148
تاریخ انتشار : 15 اردیبهشت 1394 11:38
تعداد بازدید : 1160

چمدان هوشمند شما را قال نمی گذارد

تصور کنید که بعد از یک مسافرت هوایی، خسته و کوفته به خانه رسیده اید و می خواهید کمی استراحت کنید و همین که چشمان تان گرم می شود، متوجه می شوید که چمدان تان را به خانه نیاورده اید. یا اینکه فکر کنید بعد از اینکه در قسمت حمل بار، بارها را تحویل گرفتید، متوجه می شوید که یکی از چمدان های تان را برنداشته اید. مثل این است که دنیا به آخر رسیده است. جالب است بدانید که سامسونگ و شرکت سامسونت راه چاره ای برای این موارد اندیشیده اند و با همکاری هم قصد دارند یک چمدان هوشمند بسازند که هیچ وقت شما را گم نمی کند.


DailyMail- سامسونگ و سامسونت از فناوری میکروتراشه هایی استفاده کرده اند که با استفاده از سیستم های موقعیت یاب جهانی مشابه تلفن های همراه، همواره می توانید از موقعیت آن اطلاع داشته باشید.  این ریزتراشه اطلاعات خاصی را با موبایل کاربر خود به اشتراک می گذارد تا اگر از چمدان از کاربرش فاصله گرفت به موبایلش پیام هشدار بفرستد تا از این طریق احتمال سرقت را کاهش دهد. 
این چمدان هوشمند به راحتی با کاربر خود ارتباط برقرار می کند و همین که از فرودگاه دور شود، پیامکی را به موبایل کاربرش می فرستد تا مطمئن شود که توسط کاربرش در حال حمل است.
فناوری هایی که در این چمدان هوشمند به کار رفته به اینجا ختم نمی شود. این چمدان به حسگرهایی مجهز است که زمانی که درش باز شود، تشخیص می دهد و باز هم با ارسال پیامک هایی آن را به صاحبش اطلاع می دهد. 
با این حال، سامسونگ و سامسونت قصد دارند که فناوری ها و موتورهایی را به این چمدان اضافه کنند که خودش چند اینچ عقب تر از صاحبش حرکت کند. 
به گفته یکی از مدیران سامسونت، چمدان هوشمند فعلا با آن چیزی که ما در ذهن داریم خیلی فاصله دارد. ما به چمدانی فکر می کنیم که 6 اینچ عقب تر از صاحبش حرکت و او را تعقیب می کند؛ درست همانند ماشین کنترل از راه دور.  وی می گوید: در حال حاضر در مرحله ای هستیم که روی موتوری تمرکز کرده ایم که سبک و کوچک باشد. نمونه اولیه ای که از این موتور طراحی کرده ایم یک سوم فضای چمدان را اشغال می کند و 20 کیلوگرم وزن دارد. اما این اصلا ایده آل نیست و مطمئنیم که همانند اسپیکرهای موسیقی که در ابتدا خیلی غول پیکر و سنگین بودند و رفته رفته با پیشرفت فناوری کوچک شدند، این موتور نیز با مرور زمان و استفاده از فناوری های پیشرفته اندازه ای که می خواهیم خواهد شد. 
سامسونت حتی پا را فراتر از این نیز گذاشته است و به چمدان هایی فکر می کند که مرحله چک این را هم حذف می کنند. یعنی مسافران دیگر لازم نیست در صف های طویل چک این بایستند، بلکه تمامی این کارها را خود چمدان ها انجام می دهند. در این راستا، فرودگاه ها در حال مجهز شدن به سیستمی هستند که به محض ورود چمدانی به فرودگاه، با رد و بدل اطلاعات با تراشه چمدان، اطلاعات لازم برای سفر را انجام بدهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :