آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 74188
تاریخ انتشار : 16 اردیبهشت 1394 11:1
تعداد بازدید : 1151

تعاملات سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور با بنیاد ملی نخبگان منجر شد

تسهیلات برای استخدام مشمولان سربازی در شرکت های دانش بنیان

به دنبال تعاملات سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور با بنیاد ملی نخبگان، تسهیلاتی برای دانش آموختگان و افراد متخصص مشغول به کار در شرکت های دانش بنیان به منظور گذراندن دوره خدمت نظام وظیفه سربازی در نظر گرفته شده است.

نصر کشور- به موجب تعاملات انجام شده میان سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور و بنیاد ملی نخبگان، مشمولان خدمت نظام وظیفه سربازی قادر خواهند بود دوره خدمت خود را در یکی از شرکت های دانش بنیان بگذرانند.
این تسهیلات به صورت پروژه های تخصصی و تحقیقاتی است که به مدت یک سال افراد متخصص مشمول خدمت نظام وظیفه را قادر می سازد تا به جای دوره سربازی در خدمت شرکت‎های دانش‏بنیان بوده و فعالیت کنند. به موجب این توافقات مقرر شده تا بنیاد ملی نخبگان حقوق یک ساله این افراد را نیز تقبل کند.
علاقه‏مندان واجد شرایط پس از کسب تاییدیه از بنیاد ملی نخبگان، به دفتر نخبگان نیروهای مسلح استان محل زندگیشان معرفی می‏شوند، تا خدمت سربازی آنها به جای دوره خدمت در شرکت‏های دانش بنیان لحاظ شود.
همچنین مقرر شد تا در راستای ایجاد انگیزه برای بازگشت دانش آموختگان و متخصصان ایرانی به کشور، امکان استخدام این افراد در شرکت‏های دانش‏بنیان فراهم شود. به این صورت که متقاضیان با وارد کردن نام و رشته تحصیلی خود در سایت بنیاد ملی نخبگان درخواست خود را برای همکاری با شرکت‏های دانش بنیان فعال در کشور اعلام و ثبت کنند و تا نسبت به درخواست آنها اقدامات لازم انجام شود. 
از سوی دیگر شرکت‏های دانش بنیان نیز می‏توانند با اعلام نیازمندی‏های خود در حوزه‏های تخصصی مورد نظرشان نسبت به جذب متخصصان و دانش آموختگان ایرانی دانشگاه‏های خارج از کشور فراخوان بدهند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :