آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 74190
تاریخ انتشار : 16 اردیبهشت 1394 11:5
تعداد بازدید : 846

سفر ژاپنی ها به ایران برای آغاز برنامه جامع آموزش الكترونيكی

به منظور آغاز پروژه برنامه جامع آموزش الكترونيكی براي ارتقاي توانمندي هاي نيروي كار و با هدف دستيابي به فرصت هاي عادلانه آموزشي، نخستین سفر کارشناسان ژاپنی به ایران انجام گرفت.

خبرگزاری مهر- در آوریل سال ۲۰۱۴ طرح مشترکی میان پژوهشکده فناوري اطلاعات و ارتباطات جهاد دانشگاهي و آژانس همکاری هاي بین المللی ژاپن (JICA) تحت عنوان «طرح جامع آموزش الكترونيكی براي ارتقاي توانمندي هاي نيروي كار با هدف كاهش بيكاري و دستيابي به فرصت هاي عادلانه آموزشي» به تصویب رسید.
در راستای تصویب این طرح، جمعی از اساتید حوزه آموزش الکترونیکی از کشور ژاپن به ایران اعزام شدند. این پروژه در نظر دارد تا زیرساخت و محتوای آموزش الکترونیکی را در حوزه کشاورزی برای استان کرمانشاه به عنوان یک منطقه مستعد در کشور فراهم کند.
کارشناسان ژاپنی با هدف دستیابی به سه گام اصلی «شناخت توانمندی های جهاد دانشگاهی جهت اجرای پروژه»، «بحث روی برنامه آغازین پروژه» و همچنین 
«تعیین پیش نیازهای اجرای پروژه» به ايران سفر کردند.
طرفين طی نشست های مختلف که سه روز به طول انجاميد، روی ابعاد مختلف پروژه شامل جامعه هدف پروژه، گام های اجرایی پروژه، پیش نیازهای لازم و برنامه آینده پروژه به بحث و تبادل نظر پرداختند.
در نشست روز اول، مدیران ارشد حوزه فناوری اطلاعات از وزارت ارتباطات و سازمان فناوری اطلاعات و همچنین متخصصینی از دانشگاه تهران، جهاد دانشگاهی صنعتی شریف، وزارت جهاد کشاورزی و همچنین دیگر سازمان ها حضور داشتند.
در انتهای نشست های تخصصی نیز مقرر شد تا پیش نیازهای لازم از سوي طرف ایرانی و ژاپنی انجام گرفته و ادامه نشست های تخصصی و گام های بعدي پروژه از ماه سپتامبر ۲۰۱۵ از سر گرفته شود. همچنین مقرر شد که در سفر آتی، کارگاه های آموزشی و سمینارهای تخصصی نیز توسط کارشناسان ژاپنی برگزار شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :