آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 74211
تاریخ انتشار : 16 اردیبهشت 1394 11:40
تعداد بازدید : 1024

طراحی نرم افزاری برای توقف جاسوسی دیگر برنامه های همراه

محققان امنیتی برنامه خاصی را برای گوشی های آندروییدی طراحی کرده اند که با بررسی دیگر برنامه های نصب شده، در صورت ردگیری مخفیانه کاربران یا اتصال به شبکه های تبلیغاتی به آنان هشدار می دهد.

خبرگزاری فارس- محققان مرکز Eurecom and Technicolor در فرانسه با انتشار مقاله ای اعلام کرده اند که نمونه اولیه برنامه همراه NoSuchApp می تواند ترافیک داده به گوشی و از گوشی را کنترل کند و درخواست های دسترسی به سایت های اینترنتی توسط appها را با فهرستی که از سایت های تبلیغاتی و مزاحم و کنترل کننده کاربران در اختیار دارد مقایسه کرده و از فعالیت مخرب آنها جلوگیری کند.
این برنامه می تواند به کاربران در مورد تخلفات و رفتارهای مشکوک برنامه های همراه هشدار دهد و حتی این نوع اقدامات را بلوکه کند. طراحان برنامه مذکور می گویند گوگل برنامه های عرضه شده در فروشگاه پلی استور خود را به دقت کنترل نمی کند و لذا طراحی و عرضه برنامه های مشکوک که بیش از حد اطلاعات کاربران را جمع آوری می کنند یا بی سروصدا عادات کاربری افراد را بررسی می کنند افزایش یافته است.
طراحان این برنامه می گویند با بررسی 2146 برنامه همراه موجود در فروشگاه گوگل به این نتیجه رسیده اند که 1710 برنامه ترافیک ایجاد کرده و در مجموع به حدود 250 هزار سایت سر می زنند. 67 درصد این برنامه ها به سایت های منتشرکننده تبلیغات انبوه وصل می شوند، 26/8 درصد از آنها به سایت هایی که رفتار کاربران را زیر نظر می گیرند، متصل می شوند و 5/6 درصد از برنامه های همراه بررسی شده هم گوشی کاربران را اسکن می کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :