آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 74217
تاریخ انتشار : 16 اردیبهشت 1394 11:48
تعداد بازدید : 986

بانک ها در تعیین نرخ سود «تبانی» نکرده بودند

رئیس شورای هماهنگی مدیران بانک های دولتی با بیان اینکه برای اجرای نرخ های جدید سود بانکی منتظر ابلاغ رسمی بانک مرکزی بودیم، گفت: از لحظه ای که بانک مرکزی مصوبه شورای پول و اعتبار

تسنیم - عبدالناصر همتی در ارتباط با تغییر نرخ های سود بانکی از فردا در نظام بانکی،گفت: قبل از این لازم به یادآوری است که آنچه بانک ها قبلاً تفاهم کرده بودند تفاهمی برای پیشنهاد به بانک مرکزی بود.
وی با بیان اینکه بانک ها خودشان تصمیم نمی‎گیرند، در واکنش به برخی برداشت‎ها از تفاهم نامه اخیر بانکدارها، افزود: در یکی از مقالات نوشته شده بود، «تبانی بانک ها» درحالی که اصلا اینطور نبود چراکه بانک‎ها بعد از بررسی و جمع بندی نهایی پیشنهادهای کارشناسی خود را به همراه تبصره‎ها و بندهایی به بانک مرکزی ارایه دادند. رئیس شورای هماهنگی مدیران بانک های دولتی گفت: این نامه را خدمت رییس کل محترم بانک مرکزی ارائه دادیم و در همان نامه هم نوشتیم که «منتظر ابلاغ تصمیم نهایی هستیم»، بنابراین حتماً باید رسماً سیاست جدید سود بانکی به بانک ها ابلاغ شود. همتی ادامه داد: تا زمانی که ابلاغ رسمی صورت نگرفته بود امکان تغییر نرخ ها به ویژه سود تسهیلات در نظام بانکی وجود نداشت. چراکه برخی موارد ریز نیازمند ابلاغ بانک مرکزی است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :