آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 74223
تاریخ انتشار : 16 اردیبهشت 1394 11:55
تعداد بازدید : 1401

کارلی فیورینا وارد کارزار انتخابات آمریکا می شود

کارلی فیورینا، مدیر اجرایی سابق شرکت هیولت پاکارد اعلام کرده است که برای کسب نامزدی حزب جمهوری خواه، وارد میدان مبارزات انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا می شود.


BBC- فیورینا به احتمال زیاد تنها نامزد زن مشهور از حزب جمهوریخواه برای رسیدن به کرسی ریاست جمهوری آمریکا خواهد بود. برخلاف اکثر نامزدهای دیگر که تصمیم خود در باره وارد شدن به رقابت انتخاباتی را در همایش های بزرگ اعلام کرده اند، فیورینا از تصمیم خود در یک برنامه بامدادی تلویزیونی که در سراسر کشور پخش می شود، خبر داد.
این خبر برای اولین بار ماه پیش توسط وال استریت ژورنال منتشر شده بود و فیورینا صحت آن را صبح سه شنبه در توییتی تایید کرد. وی در ویدیوی کوتاهی که در توییتر منتشر کرده بود، گفت: من فکر می کنم که ملت ما در یک نقطه محور قرار دارند؛ به همین دلیل نیاز است تا بدون در نظر گرفتن شرایط، تمامی احتمالات مناسب را برای هر آمریکایی بازگردانیم.
انتظار می رود بن کارسون، جراح مغز و اعصاب نیز نامزدی خود را اعلام کند. در این صورت، فیورینا و کارسون هر دو افرادی تازه وارد به عرصه سیاسی آمریکا محسوب می شوند که انتظار می رود چهره های اصلی آن، سناتورها و فرمانداران فعلی و سابق باشند. فیورینا زمانی که تصمیمش را از برنامه «صبح به خیر» شبکه ABC اعلام می کرد، گفت که با فرایند تصمیم گیری اجرایی به خوبی آشناست.
او همچنین به طور مستقیم از تنها زن معروفی که وارد عرصه انتخابات شده است انتقاد کرد و گفت: از هیلاری کلینتون خیلی خوشم می آید، اما او قابل اعتماد نیست.
او به عنوان مثال از مسائلی مانند استفاده خانم کلینتون از یک سرور ایمیل خصوصی، حمله به سفارت آمریکا در بنغازی در ۲۰۱۲ و کمک های خارجی به بنیاد کلینتون یاد کرد که به گفته او شفاف نیستند.فیورینا سابقه فعالیت در موسسات دولتی را ندارد. وی در سال ۲۰۱۰ نتوانست در انتخابات سنا آرای کافی به دست بیارد و شکست خود. رقبای او در حزب جمهوری خواه تاکنون تد کروز، فرماندار ایالات تگزاس و رند پل از ایالت کنتاکی هستند. کارلی فیورینا بین سال های ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۵ به عنوان مدیرعامل شرکت اچ پی فعالیت می کرد اما به دلیل کاهش شدید ارزش سهام این شرکت مجبور به استعفا شد. فیورینا پیش از این تلاش کرده بود تا از طریق شرکت در انتخابات مجلس سنا بتواند راهی کنگره شود ولی در این انتخابات ناکام ماند. وی همچنین در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۰۸، مشاور جان مک کین کاندیدای جمهوری خواهان و رقیب اصلی باراک اوباما بود. شرکت HP در سال ۲۰۱۳ میلادی، 112/3 میلیارد دلار درآمد، 5/2 میلیارد دلار سود خالص، 105/7 میلیارد دلار دارایی و ۳۱۰ هزار نفر کارمند داشت. مهم ترین فعالیت HP تولید انواع کامپیوتر، چاپگر و تجهیزات و نرم افزارهای کامپیوتری است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :