آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 74268
تاریخ انتشار : 19 اردیبهشت 1394 10:43
تعداد بازدید : 743

۵ سناریوی مخابرات برای تغییر تعرفه تلفن ثابت

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: مخابرات در قالب ۵ سناریو درخواست افزایش مجموعه خدمات تلفن ثابت شامل تماس داخل استانی، تماس خارج استانی، هزینه آبونمان و هزینه اولیه اتصال را به کمیسیون تنظیم مقررات ارایه داده است.

خبرگزاری فارس- کاظم ابراهیمی افزود: عمده مشکل مخابرات ایران در بخش تلفن ثابت درآمد پایین است. تلفن ثابت و تلفن همراه هر یک به عنوان تجارت مستقلی در زیر مجموعه شرکت مخابرات ایران فعالیت می کنند.
وی ادامه داد: برای جبران مشکلات، در قالب 5 بسته پیشنهادی، شرکت مخابرات ایران درخواست تغییر تعرفه های تلفن ثابت را به کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات ارایه کرده است و برای تمام مجموعه تلفن ثابت از جمله تلفن داخل استانی، خارج استانی، آبونمان و هزینه اتصال درخواست تغییر تعرفه کرده ایم.
ابراهیمی یادآور شد: هم اکنون هزینه اتصال هر خط تلفن ثابت در سراسر کشور 50 هزار تومان است. این رقم در مقابل سرمایه گذاری بیش از 500 هزار تومانی به ازای راه اندازی هر خط تناسب ندارد. مدیرعامل مخابرات ایران تصریح کرد: قیمت ها با کار کارشناسی براساس هزینه تمام شده تعیین شده اند؛ جلساتی با رگولاتوری برگزار و بسته پیشنهادی ارایه شده است. امیدواریم از بین این بسته ها هرکدام که کمیسیون صلاح دانست با کار کارشناسی مشترک رگولاتوری و مخابرات، مصوب و برای اجرا ابلاغ شود. ابراهیمی افزود: تعرفه تلفن ثابت ایران بین تمامی کشورهای دنیا حداقل است. مخابرات موظف به حضور در تمامی روستاها است؛ در حالی که روستاها به شدت هزینه بر و کم درآمد هستند. اغلب تلفن های روستایی کمتر از هزار تومان کارکرد دارند، اما هزینه های نگهداری مخابرات در روستاها با هزینه های شهری یکسان و تا 65 درصد بیشتر است.
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران اضافه کرد: اگرچه در شهرهای بزرگ نسبت به شهرهای کوچک مقداری درآمد بهتر است، اما باز هم افزایش درآمد با افزایش هزینه ها هم خوانی ندارد. اگر هزینه ها کاهش یابد تعرفه موجود خوب است. اما افزایش شدید هزینه هایی از جمله هزینه های آب، برق، گاز و مالیات حفاری در شهرهای بزرگ به لحاظ محدودیت های ترافیکی، جمعیتی و شهرسازی هزینه های اضافه تر نسبت به شهرهای کوچک را به مخابرات تحمیل می کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :