آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 74286
تاریخ انتشار : 19 اردیبهشت 1394 11:28
تعداد بازدید : 1467

راز تعطیل شد

اپلیشکیشن Secret که امکان ارسال پیام به صورت ناشناس را برای کاربران فراهم کرده بود با وجود سرمایه گذاری هنگفتی که روی آن شده بود پس از 16 ماه تعطیل شد.

فناوران- David Byttow  بنیانگذار اپلیکیشن پیام رسان Secret با انتشار توییتی که ناراحتی در آن کاملا مشهود بود خبر از تعطیلی این اپلیکیشن و از بین رفتن همه اطلاعاتی که روی آن منتشر شده است داد. این اپلیکیشن که با سرمایه 100 میلیون دلاری فعالیت می کرد، هدفش ترویج آزادی بیان بود اما به خاطر ترویج زورگویی مجازی مورد انتقاد قرار گرفت. به همین دلیل تعداد کاربران این اپلیکیشن طی ماه های گذشته به صورت چشمگیری کاهش پیدا کرد. 
این انتقادها به جایی رسید که در برخی از کشورها استفاده از این اپلیکیشن ممنوع اعلام شد. از جمله این کشورها می توان به برزیل اشاره کرد. مقامات این کشورها معتقدند این اپلیکیشن به مردم اجازه می دهد به صورت ناشناس دیگران را بدنام کنند و به برخی از شایعات دامن بزنند. هر چند سازندگان این اپلیکیشن سال گذشته تغییراتی در آن به وجود آوردند از جمله اینکه از کاربران خواستند قبل از ارسال مطلب کمی فکر کنند تا از هر توهینی به دیگران جلوگیری شود. اما افزایش شکایات باعث افت کاربران و تعطیل شدن این اپ شد که 15 میلیون کاربر داشت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :