آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 74290
تاریخ انتشار : 19 اردیبهشت 1394 11:34
تعداد بازدید : 920

توسعه فناوری اطلاعات نیازمند توجه دولت به بخش خصوصی است

اولین گردهمایی کاربران لینوکس قزوین با مشارکت سازمان نظام صنفی رایانه‎ای استان، استانداری و پارک علم و فناوری امام(ره) برگزار شد.


فناوران- اولین گردهمایی کاربران لینوکس قزوین با محور معرفی قزوین لاک، مهاجرت به نرم‎افزارهای آزاد ،معرفی نمونه‎های موفق استان، بررسی ظرفیت‎های استان قزوین و تجاری‎سازی با حضور کارشناسان فناوری اطلاعات و اعضای سازمان نظام صنفی رایانه‎ای قزوین در سالن آمفی تئاتر پارک علم و فناوری برگزار شد.
صفر لک مدیر کل دفتر فناوری و اطلاعات استانداری قزوین در این گردهمایی، توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات را خواستار شد و گفت: باید به سمت توسعه فناوری اطلاعات در کشور و استان حرکت کنیم و در خصوص سیستم عامل متن باز به صورت صنعتی کار کنیم و آرام آرام وابستگی را کاهش دهیم و در بخش فنی از افراد متخصص و مشاوران فناوری اطلاعات و ارتباطات استفاده کنیم.
مدیر کل دفتر فناوری و اطلاعات استانداری قزوین افزود: باید توجه به بخش‎خصوصی و فناوری اطلاعات را جهت توسعه فناوری و اطلاعات بیشتر کنیم و این مستلزم شناسایی قابلیت‎های افراد در تمام حوزه‎های  فناوری اطلاعات بویژه در بخش‎خصوصی است . لک کاهش نیاز به نصب برنامه، قابلیت محاسبه های پیچیده و سنگین، رایگان بودن سیستم لینوکس، تسهیل در روند فارسی سازی و امنیت بالا را از ویژگی های مهم نرم افزارهای متن باز برشمرد و اضافه کرد: باید قابلیت‎های سیستم عامل متن باز توسط کارشناسان شناسایی شود که متاسفانه در کشور روی این مساله به خوبی کار نشده که امیدواریم استفاده از سیتم عامل متن باز در کشور نهادینه شود.
وی گفت: شرکت های خصوصی که در زمینه نرم افزارهای متن باز کار می کنند انگشت شمار هستند زیرا مشکلاتی برای پیاده‎سازی این نرم‎افزارها موجود است، همچنین مقاومت های زیادی در نگاه مدیران نسبت به نرم افزارهای متن باز وجود دارد.پیله ور کارشناس توسعه نرم افزارهای آزاد قزوین نیز گفت: عنوان نرم افزارهای آزاد در مقابل نرم افزارهای بسته وجود دارد، نرم افزارهای متن بسته نرم افزارهای تجاری هستند که شرکت های مختلفی آنها را توسعه داده و به عنوان محصول در اختیار کاربران قرار داده اند و از فروش آنها درآمد کسب می کنند.
پیله ور هزینه بالای نگهداری نرم افزارهای متن بسته را از عوامل مهم جایگزینی نرم افزارهای آزاد به جای آنها برشمرد و  گفت: اگر همه ما یک روز به این سمت برویم که قانون تجارت را بپذیریم، باید این هزینه را پرداخت کنیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :