آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 74552
تاریخ انتشار : 22 اردیبهشت 1394 12:48
تعداد بازدید : 944

تعیین تعرفه های تلفن ثابت در ابهام

درحالی که همین یک هفته پیش مدیرعامل پیشین شرکت مخابرات ایران خبر از پنج سناریو برای تغییر تعرفه های تلفن ثابت داده بود اما اکنون با برکناری وی و تعیین سرپرست جدید گفته می شود تکلیف تعرفه های جدید خدمات این شرکت معلوم نیست.


فناوران- یک منبع آگاه در گفت و گو با خبرنگار فناوران با بیان این مطلب گفت: پس از تعویض مدیرعامل این شرکت که گفته می شد به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گرایش داشته است گویا از طرف سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با افزایش تعرفه های تلفن ثابت مخالفت شده و پیشنهاد شده است تا شرکت مخابرات ایران کاهش درآمدهای حاصل از طرح هم کدسازی را از طریق ارایه سرویس های ارزش افزوده جبران کند. 
این درحالی است که ابراهیمی مدیرعامل پیشین شرکت مخابرات در چند ماه گذشته خبر از ارایه سناریوهای مختلف به سازمان تنظیم مقررات و ارتبطات رادیویی برای افزایش تعرفه های مخابراتی داده بود. اما با این حال وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفت و گویی اعلام کرده بود که تعرفه های تلفن ثابت نباید بیشتر از 15 درصد افزایش داشته باشد. 
گفتنی است دو هفته پیش و در حاشیه مجمع سالانه شرکت ارتباطات سیار ایران، سیدهاشمی رییس هیات مدیره شرکت مخابرات از تعرفه های تلفن ثابت گلایه داشت و از وضع موجود تعرفه های مخابراتی در کشور انتقاد کرده بود. 
در عین حال داوود زارعیان در گفت و گو با فناوران این موضوع را به نوعی تکذیب کرد و گفت: هنوز سناریوهای مد نظر مخابرات در کمیسیون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مطرح نشده است که بخواهد رد شود. او البته در ادامه گفت که چندی پیش موضوعی به طور کلی در کمیسیون مطرح شده بود که مورد موافقت قرار نگرفته بود. 
زارعیان همچنین در مورد تقسیم سود سهام مخابرات برای سال گذشته عنوان کرد که رقم دقیق در جلسه چهارشنبه هیات مدیره مشخص می شود اما در عین حال سود پیش بینی ما 475 ریال بوده است که باید دید تصمیم هیات مدیره روی چه عددی خواهد بود. 
پنجشنبه جاری مجمع عمومی سالانه شرکت مخابرات ایران در سالن پژوهشگاه نیرو راس ساعت 9 صبح برگزار خواهد شد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :