آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 74578
تاریخ انتشار : 22 اردیبهشت 1394 13:21
تعداد بازدید : 1613

ویندوز به 11 نمی رسد

همان طور که دیروز هم نوشتیم، مایکروسافت اخیرا اعلام کرده که ویندوز ۱۰ آخرین نسخه از سیستم عامل ویندوز خواهد بود. ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت در کنفرانس Microsoft Ignite که موقعیتی برای در میان گذاشتن آخرین اطلاعات داخلی مایکروسافت با اهالی رسانه و فعالات حوزه IT در آمریکا محسوب می شود و در واقع برخلاف Build یک کنفرانس نسبتا غیر فنی محسوب می شود، به صراحت اعلام کرد که مدت هاست این ایده را با دستیاران خود در میان گذاشته که ویندوز ۱۰ باید آخرین نسخه از سیستم عامل ویندوز باشد.

Engadget- آیا این به معنای پایان تولید ویندوز توسط مایکروسافت است؟ تا حدودی بله و همچنین خیر! به گفته نادلا، در تولید سیستم عامل های رومیزی به نقطه عطفی دست یافته است. آنچه در ویندوز ۱۰ خواهیم دید همان چیزی است که مایکروسافت همیشه می خواسته از نظر هویتی به آن دست پیدا کند. لذا مایکروسافت از نظر نسخه بندی سیستم عامل هایش از این پس هیچگاه ویندوز جدیدی را معرفی نخواهد کرد. بلکه تنها ویندوز ۱۰ را به روزرسانی خواهد کرد.
از نظر جری نیکسون که برای اولین بار خبر مذکور را در کنفرانس ایگنایت مطرح کرد، مایکروسافت از بسیاری از نقطه نظرها همچون ساختار ظاهری اصلی و معماری سیستم عامل به جایی رسیده که این شرکت را از هرگونه به روزرسانی بی نیاز می کند. 
علت به روز رسانی های دیگر در این حوزه توسط مایکروسافت تاکنون نیز رسیدن به همین نقطه بوده است و از نظر مایکروسافت تنها مشکل موجود سخت افزارهای جدید خواهد بود که با استفاده از به روزرسانی های نرم افزاری رفع خواهد شد. اگرچه این تنها چیزی نبود که در این کنفرانس مطرح شد و مایکروسافت معتقد است در بسیاری از زمینه های طراحی نرم افزاری و هماهنگی نرم افزار و سخت افزار نیز این شرکت به مرحله ای رسیده که نیازی به به روز رسانی های عمده ندارد.
در اینجا موضوع تنوع در ضاهر بندی و نرم افزارهای موجود روی ویندوز پیش می آید. اما به نظر می رسد قابل اعتماد بودن و ثابت بودن سیستم عامل همیشه حرف اول را می زند، زیرا اپل هم مدت هاست که برای تولید سیستم عامل رومیزی خود همین روند را پیش گرفته است.
 اپل هیچگاه در سیستم عامل خود به روزرسانی عمده ای که شیوه کار با سیستم عامل را تغییر دهد ارایه نکرده و به نظر می رسد مایکروسافت هم قصد دارد تا حدودی همین روند را پیش بگیرد و روی یک سیستم عامل واحد با ظاهری مشخص مانور بدهد. استفاده از یک ساختار مشخص و بدون تغییر ممکن است در بلند مدت اندکی خسته کننده شود، اما برای مثال اپل با تغییرات کوچک ظاهری و ناچیز این مشکل را در به روزرسانی هایش حل کرده است. علاوه بر این تغییر نکردن ساختار اصلی سیستم عامل سبب محبوبیت بیشتر سیستم عامل می شود، زیرا کاربر می داند آنچه درباره سیستم عامل می آمورد با آمدن نسخه های بعدی تغییر نخواهد کرد و لذا رضایت کاربران مبتدی بیشتری از ویندوز جلب خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :