آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 74579
تاریخ انتشار : 22 اردیبهشت 1394 13:23
تعداد بازدید : 1583

دایل آپ؛ خاطره ای دور که هنوز میلیون ها کاربر دارد

اینترنت دایل آپ را هنوز با همان نوای جالب و بامزه اش به خاطر می آوریم و درست است که زمان خیلی زیادی از آن دوره اتصال از طریق دایل آپ نمی گذرد، اما برای خیلی از ما این پدیده به تاریخ پیوسته است. با این اوصاف، جالب است بدانید که براساس گزارش شرکت AOL، حدود 2/1 میلیون کاربر دارد که هنوز با دایل آپ به اینترنت وصل می شوند.

 Engadget- شرکت AOL در سال 2012 نخستین بار گزارش مالی فصلی خود را به صورت تفکیک شده برای هر بخش ارایه داد و همین امر باعث شگفتی بسیار شد. در این گزارش، بخش اشتراک اینترنت دایل آپ (تضمین کننده موفقیت جهانی این شرکت در دهه ۱۹۹۰)، هنوز هم یکی از بخش های اصلی سود ده AOL به شمار می رفت و این تجارت، سودی بیش از تمام قسمت های دیگر این شرکت برایش به ارمغان می آورد. 
حال بعد از گذشت دقیقا سه سال از آن گزارش، AOL گزارش می دهد که همچنان بیش از 1/2 میلیون نفر از ساکنان ایالات متحده، از اینترنت دایل آپ این کمپانی بهره می گیرند.
این آمار از گزارش مالی این شرکت در سه ماهه اول سال ۲۰۱۵ استخراج شده و نکته جالب اینکه این افراد، ماهانه برای دریافت یک سرویس ۵۶ کیلوبیت بر ثانیه، هزینه ای ۲۰ دلاری را پرداخت می کنند.
در خصوص کیفیت خطوط دایل آپ AOL باید گفت که برای تماشای یک ویدیوی ۳ دقیقه ای یوتیوب باید بیش از ۴۵ دقیقه منتظر ماند.
لازم به ذکر است که آمار مربوط به تعداد کاربران دایل آپ در ایالات متحده با سرعت اندکی رو به کاهش است. برای مثال در گزارش مالی AOL برای سه ماه اول سال مالی ۲۰۱۴، می شد رقم 2/4 میلیون کاربر را مشاهده کرد که در سه ماهه پایانی سال گذشته این مقدار به 2/2 میلیون نفر رسیده بود.
در سال ۲۰۰۸ پروژه Pew Internet به این نتیجه رسیده بود که ۶۲ درصد از کاربران آمریکایی که از اینترنت دایل آپ بهره می جویند، علاقه ای به تغییر شرایط دسترسی خود به شبکه جهانی ندارند. ۳۵ درصد نیز اعلام کرده بودند که در صورت پایین تر آمدن قیمت اینترنت پر سرعت در این کشور، نوع سرویس خود را تغییر خواهند داد. این در حالی است که صرفا ۱۴ درصد از کاربران دایل آپ گفته بودند که اینترنت پرسرعت در مناطقی که زندگی می کنند، وجود ندارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :