آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 74694
تاریخ انتشار : 27 اردیبهشت 1394 11:35
تعداد بازدید : 980

تشدید نظارت پلیس روی سایت های دانلود فیلم

هفته گذشته بود که پلیس پایتخت طرح برخورد با فروشندگان فیلم ها و محصولات فرهنگی غیرمجاز، قاچاق و مستهجن را به مرحله اجرا در آورده و بیش از یک میلیون و 300 لوح فشرده را امحا کرد. با این وجود رییس پلیس پایتخت ضمن اعلام خبر تداوم اجرای چنین طرح هایی، می گوید پلیس با سایت هایی که اقدام به بارگذاری محصولات فرهنگی و فیلم های غیرمجاز و قاچاق در فضای خود کرده اند نیز برخورد خواهد کرد.

ایسنا- حسین ساجدی نیا درباره اینکه آیا پلیس برنامه برخورد با سایت هایی که اقدام به فراهم کردن امکان دانلود رایگان محصولات فرهنگی داخل کشورمان و نیز فیلم های خارجی غیرمجاز کرده اند را دارد یا خیر؟ گفت: در این خصوص پلیس فتا و پلیس اطلاعات ما در همکاری با یکدیگر اقدام به شناسایی این سایت ها کرده و با آنان نیز برخورد می شود.
وی با بیان اینکه یکسری از افراد نیز اقدام به تبلیغ محصولات غیرمجاز خود در سایت ها کرده اند، گفت: پلیس فتا و پلیس اطلاعات فضای مجازی را رصد می کنند و اتفاقا بخشی از دستگیری هایی که در عملیات هفته گذشته داشتیم، از میان همین سایت های اینترنتی و فضای مجازی بود.
رییس پلیس پایتخت با تاکید بر اینکه ما با کسانی که اقدام به فعالیت های غیرقانونی در بحث تهیه، توزیع و فروش محصولات فرهنگی به شکل قاچاق و نیز توزیع فیلم های مستهجن کنند برخورد خواهیم کرد، افزود: همچنین آن دسته از اصنافی که اقدام به توزیع فیلم های غیرمجاز کنند با همکاری اصناف شناسایی شده و با آنان برخورد می شود. بنابراین طرح ها مربوط به دستفروشان خیابان نخواهد بود.
ساجدی نیا ادامه داد: یکسری از گروه ها نیز به شکل باندی فعالیت می کردند که حوزه های آنان هم در فضای اینترنت و مجازی و هم در فضاهایی مانند کف خیابان ها بود که برخی از آنان نیز شناسایی شده و با آنان برخورد نیز شده است.
وی از تداوم اجرای طرح های برخورد با عرضه کنندگان محصولات فرهنگی قاچاق و غیرمجاز خبر داد و گفت: این طرح به منظور حمایت از تولیدکنندگان داخلی و جلوگیری از اشاعه فرهنگ غرب ادامه خواهد داشت و من از خانواده ها و شهروندان نیز درخواست می کنم که هرنوع اطلاعاتی درخصوص فعالیت افراد در این زمینه را به پلیس اطلاع دهند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :