آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 74702
تاریخ انتشار : 27 اردیبهشت 1394 11:50
تعداد بازدید : 759

جزییات جلسه مالیاتی اصناف با دولت:

بخشودگی مشروط جرایم اصنافی که صندوق مکانیز نصب نکردند

رییس اتاق اصناف با تشریح جزییات جلسه اصناف با سازمان امور مالیاتی، گفت: روی مالیات بر ارزش افزوده و مالیات بر مشاغل تصمیم گیری نشد اما جرایم مالیاتی صنوفی که صندوق مکانیزه نصب کنند، بخشوده می شود.


مهر- علی فاضلی با تشریح جزییات جلسه اصناف با سازمان امور مالیاتی، گفت: اولین جلسه اصناف با مسوولان مالیاتی کشور، با محوریت رسیدن به توافق نهایی در رابطه با مالیات بر مشاغل، مالیات بر ارزش افزوده و نصب صندوق های مکانیزه فروش یا pos برگزار شد که بر این اساس، تعامل خوبی میان اصناف و سازمان امور مالیاتی شکل گرفته است.
رییس اتاق اصناف ایران افزود: بر این اساس، موضوع نصب صندوق های مکانیزه فروش یا pos در صنوف منتخب مورد بحث و بررسی قرار گرفت و بر این اساس، قرار بر این شد جرایم مالیاتی آن دسته از صنوفی که تاکنون این صندوق ها را نصب نکرده اند، بخشیده شود، البته مشروط به آنکه ظرف مدت زمان کوتاهی این صندوق ها را نصب کنند.
وی تصریح کرد: اصناف در زمینه نصب صندوق های مکانیزه فروش از قانون عقب هستند که البته دلیل آن هم، نبود امکانات زیرساختی در جهت آموزش مناسب واحدهای صنفی است. بخشی از اصناف باید از ۵ سال قبل، این صندوق ها را نصب می کردند اما مهلتی به آنها داده شد، ضمن اینکه بخشی از آنها باید در سال قبل این صندوق ها را نصب می کردند که بخشی از این کار انجام شده و بخشی دیگر در سال جاری، در حال انجام است.
به گفته فاضلی، همه اصناف مشمول نصب صندوق های مکانیزه نمی شوند و براساس تفاهم های انجام شده، حدود ۳۲ اتحادیه مشمول اجرای این قانون هستند. به هرحال ما بر اجرای قانون اصرار داریم و اما به مسئولان سازمان امور مالیاتی اعلام کردیم که نصب این صندوق ها، باید همراه با ارایه مشوق هایی از سوی این سازمان باشد؛ به همین منظور در جلسه روز گذشته نهایی شد تا آن دسته از صنوف و بنگاه هایی که صندوق های مذکور را نصب کنند، از بخشودگی جرایم مالیاتی برخوردار شوند.وی اظهار داشت: البته این بخشودگی در جرایم مالیاتی در صورتی لحاظ خواهد شد که در پروسه زمانی معینی که به زودی اعلام می شود، صنوف و بنگاه ها این صندوق های مکانیزه فروش را نصب کنند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :