آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 74707
تاریخ انتشار : 27 اردیبهشت 1394 12:5
تعداد بازدید : 1249

استفاده سربازان چینی از ساعت هوشمند ممنوع شد

ارتش چین به سربازان این کشور در خصوص استفاده از ساعت های هوشمند، عینک های پیشرفته و دیگر دستگاه های پوشیدنی متصل به اینترنت هشدار داد.

ایسنا- ارتش چین ضمن هشدار به سربازان این کشور در خصوص استفاده از دستگاه های الکترونیکی پوشیدنی اعلام کرد که این ابزار ها می توانند امنیت کشور را به خطر بیندازند.
پیش تر یکی از سربازان ارتش چین حین تلاش برای عکس گرفتن از سربازان این کشور دستگیر شده بود.
روزنامه ارتش آزادی بخش خلق چین(پی ال ای) گزارش داد: استفاده از ساعت هایی که به اینترنت دسترسی دارند، اطلاعات مکان یابی و قابلیت مکالمه تلفنی باید نقض مقررات درباره مسایل محرمانه در پادگان های ارتش تلقی شود.
این روزنامه که نهاد رسمی سخنگوی ارتش چین است همچنین نسبت به استفاده از گوشی های هوشمند و عینک های هوشمند پیشرفته از سوی سربازان هشدار دارد.
در این گزارش آمده است، وقتی که افسران و سربازان این عینک ها را به چشم می زنند این احتمال وجود دارد که مواضع ارتش قابل ردیابی شود و این امر امنیت عملیات های نظامی را به خطر می اندازد.
این هشدار پس از آن صادر شده که ارتش چین مطلع شد یکی از سربازان این کشور با یک ساعت هوشمند در پادگان خود در شهر شرقی نانجینگ سعی در عکاسی از سربازان داشته است.
در این گزارش به این موضوع اشاره نشده که آیا این ساعت که هدیه تولد این سرباز بوده ساعت هوشمند اپل بوده یا خیر. همچنین در مورد عینک های هوشمند نیز اشاره نشده که آیا منظور عینک هوشمند گوگل بوده است یا خیر.
چین ابزار های امنیتی و تجسسی گسترده ای دارد و واشنگتن و پکن هر از گاهی یکدیگر را به حمایت از جاسوسی سایبری متهم می کنند.
وزارت امور خارجه چین می گوید این کشور قربانی حملات سایبری است و از قانون جدید ضد تروریستی که از شرکت های فناوری آمریکایی می خواهد برای تجارت در چین کلید های رمز گذاری خود را تحویل دهند دفاع کرده است. این روزنامه چینی نوشت، این قانون که اواخر امسال اعلام شد کاملا داخلی بوده و یکی از ملزومات دولت چین برای مبارزه با تروریسم است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :