آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 74719
تاریخ انتشار : 27 اردیبهشت 1394 12:29
تعداد بازدید : 648

خبرک

اورژانس موتوری راه افتاد معاون درمان وزارت بهداشت، از راه اندازی اورژانس موتوری در کشور خبر داد و گفت : این طرح امسال در شهرهای با جمعیت بالای ۵۰۰ هزارنفر اجرا می شود. به گزارش مهر، دکتر محمد آقاجانی به ترافیک سنگین در کلانشهرها و زمان طولانی تردد آمبولانس ها اشاره کرد و افزود: به منظور سرعت بخشی در ارایه خدمات اورژانسی به بیماران، این طرح اجرا می شود. این نوع اورژانس در ساعات پر ترافیک و با تجهیزات کامل و تکنسین های مجرب، خدمات ارایه می کنند. با راه اندازی آمبولانس های موتوری، شاهد کاهش مشکلات در زمینه خدمات رسانی اورژانس خواهیم بود.

  تشکیل کمیته رسیدگی به هجوم مگس های سفید
معاون خدمات شهری شهرداری تهران گفت: از ابتدای سال جاری کمیته ای در ارتباط با موضوع رسیدگی به آفات سفید بالک ها تشکیل شده که تاکنون جلسات زیادی در این باره نیز برگزار شده است. به گزارش مهر،مجتبی عبداللهی با بیان فصل هجوم سفید بالک ها در پایتخت گفت: در بحث آفات و نباتات با سازمان های مربوطه کمیته ای تشکیل شده تا بررسی های لازم انجام شود تا کارشناسان روش ها و راهکارها و راه حل های مقابله و مبارزه با آفات سفید بالک (عسلک) ها را به ما ارایه دهند.
معاون خدمات شهری شهرداری تهران درخصوص اینکه شهرداری تهران شاید از نظر قانونی مسوولیتی در این رابطه نداشته باشد، گفت: دستگاه های مربوطه این موضوع را باید پیگیری کنند اما شهرداری در این مساله پیش بینی و پیشگیری کرده تا با مطالعه در این موضوع ببینم، روش های مبارزه و جلوگیری از افزایش این حشرات چیست. وی درخصوص آبشویی و نصب برچسب های زرد رنگ پیرامون درختان که از راه های مبارزه با عسلک هستند، یادآور شد: آبشویی قبل از افزایش این حشرات آغاز شده است تا از زیاد شدن اینها جلوگیری کنیم. به همین منظور ظرف ۲ هفته آینده مسوولان و کارشناسان مربوطه در این زمینه روش های مبارزه با این آفت را در اختیار ما قرار می دهند.
وی با بیان اینکه سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران با برگزاری کلاس های آموزشی در مناطق ۲۲گانه به اطلاع رسانی و آگاه سازی شهروندان در خصوص این حشره پرداخته است، یادآور شد: معدوم کردن سرشاخه های درختان، تجهیز درختان به رول های زرد رنگ و آبشویی با استفاده از ترکیبات گیاهی برای توزیع در مناطق، نصب بنر، استفاده از ظرفیت NGO ها، توزیع تراکت و بروشورهای آموزشی، ارسال پیام های آموزشی از طریق ایمیل و پیام کوتاه به صورت هفتگی و جمع آوری اطلاعات و رصد هفتگی در مناطق ۲۲گانه از جمله این آموزش ها است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :