آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 74755
تاریخ انتشار : 28 اردیبهشت 1394 11:41
تعداد بازدید : 1044

بازار موبایل راکد و قیمت ها درحال کاهش است

پس از تعطیلات چند روزه، ظاهرا تغییراتی در بازار موبایل رخ داده و قیمت برخی از گوشی ها به شدت با کاهش همراه شده است.

فناوران- معمولا فصل اول سال، کسب و کار در همه بازارها با افت و رکود همراه است و امسال نیز همانند هر سال فروشندگان بدترین فصل کاری خود را به سر می برند.
به گفته فروشندگان بازار موبایل، اردیبهشت فقیرترین ماه سال است که خرید و فروش در این زمان به کمترین حد خود می رسد، اما ظاهرا امسال وضعیت بدتر از سال های گذشته است و تقریبا بازار راکد است. 
با این حال قیمت گوشی با کاهش زیادی همراه شده است.
بر اساس این گزارش برخلاف همیشه که معمولا کاهش نرخ ارز دلیل اصلی افت قیمت گوشی بوده، این بار کسبه و فروشندگان رکود بازار موبایل را دلیل افت شدید قیمت این روزها می دانند.
بازار موبایل این روزها رونق چندانی ندارد و به گفته بازاریان، زیرفروشی و نبود مشتری عامل مهمی در کاهش قیمت هاست.
برخی از فروشندگان وفور جنس در بازار را عامل کاهش قیمت می دانند، اما اگر سری به بازار بزنید حتما متوجه رکود و خلوت بودن بازار خواهید شد.
بر این اساس اکثر گوشی های گران قیمت با افت قیمت همراه شده اند که مشمول همه برندها از سامسونگ، ال جی، اپل و سونی می شود، اما پرچمدار سامسونگ، گلکسی S6 و S6 Edge بیشترین کاهش قیمت را داشته اند به طوری که حدود 20 درصد افت قیمتی داشته اند.
در این میان گوشی های آیفون اپل هم پنج تا 10 درصد افت قیمت داشته اند. گوشی های اچ تی سی و سونی هم با کاهش قیمت همراه شده اند.
البته در این میان نرخ یک گوشی در فروشگاه های مختلف متفاوت است و از سوی دیگر اختلاف قیمت گوشی های گارانتی دار و بدون گارانتی بسیار زیاد است که واردکنندگان رسمی این اختلاف قیمت را در نتیجه پرداخت تعرفه واردات، عوارض گمرکی و مالیات بر ارزش افزوده می دانند در حالی که گوشی های قاچاق مشمول چنین هزینه هایی نمی شوند و به این ترتیب با قیمت بسیار کم تری در اختیار مشتری قرار می گیرند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :