آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 74756
تاریخ انتشار : 28 اردیبهشت 1394 11:43
تعداد بازدید : 867

خیال سایت‌های خبری بی‌مجوز فعلا راحت شد

شکایت از وزارت ارشاد به تجدید نظر رفت

شکایت دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه از معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد و شرکت ارتباطات زیرساخت با ایراد رییس دیوان عدالت اداری به رای صادره در این پرونده، برای رسیدگی در مرحله تجدیدنظر به هیات عمومی دیوان عدالت ارجاع شد.

فناوران- در حالی که دیوان عدالت اداری به رد شکایت عبدالصمد خرمشاهی دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه اینترنتی از ورات ارشاد رای داده بود، با ایراد رییس دیوان عدالت اداری به رای صادره در این پرونده، این موضوع به مرحله تجدید نظر رفت.
مدیر حوزه ریاست دیوان عدالت اداری در این باره گفت: حجت رییس دیوان، به رلی هیات تخصصی ایراد گرفته و نهایتا قرار است موضوع در هیات عمومی مطرح شود.
علی اکبر بختیاری افزود: موضوع در جلسات آتی هیات عمومی دیوان مورد بحث و بررسی قرار گرفته و تصمیم نهایی در این خصوص صادر می شود.
براساس این گزارش عبدالصمد خرم آبادی دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه با ارایه دادخواستی به دیوان عدالت اداری به طرفیت معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شرکت ارتباطات زیرساخت (وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات) درخواست ابطال تصمیم و نظام هایی را که طرف های شکایت برای فیلترینگ و مسدود سازی سایت های اینترنتی وضع کردند، کرده بود.
اما براساس رای هیات تخصصی دیوان این شکایت رد شد. با این حال وفق ماده 84 قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب 1392 و آرای دیوان عدالت اداری، این رای ظرف مهلت 20 روز پس از صدور از سوی رییس کل دیوان عدالت اداری یا 10 تَن از قضات دیوان عدالت اداری قابل اعتراض است.
با توجه به اعتراض رییس دیوان عدالت به رای صادره، معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تا اتخاذ تصمیم نهایی از سوی هیات عمومی دیوان عدالت اداری اجازه هیچ گونه اقدامی را در این زمینه ندارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :