آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 74760
تاریخ انتشار : 28 اردیبهشت 1394 11:52
تعداد بازدید : 1644

پایان اعتبار کارت های ملی با صدور کارت هوشمند

معاون فناوری اطلاعات و آمار جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور گفت: تمامی کارت های ملی با هر تاریخ اعتباری تا پایان سال ۹۴ اعتبار دارند.


خبرگزاری فارس- حمید پارسایی درباره مهلت اعتبار کارت های ملی کاغذی اظهار داشت: تمامی کارت های ملی با هر تاریخ اعتباری تا پایان سال 94 اعتبار دارند.
وی افزود: در صورتی که صدور کارت های هوشمند ملی که از نیمه دوم امسال فراخوان آن آغاز می شود، برای تمامی ایرانیان صادر نشود اعتبار کارت های ملی قدیمی تا پایان این پروسه ادامه دارد.پارسایی درباره پیش ثبت نام کارت های هوشمند ملی گفت: در حال حاضر افرادی که به سن 15 سال تمام می رسند می توانند با مراجعه به سایت ثبت احوال به نشانی sabteahval.ir مراجعه و نسبت به دریافت کارت هوشمند ملی خود اقدام کنند.
معاون فناوری اطلاعات و آمار جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور افزود: پس از پیش ثبت نام با گذشت 24 ساعت می توانند نوبت ارایه مدارک برای دریافت کارت هوشمند ملی را بگیرند که در حال حاضر به دنبال این هستیم که این مدت زمان را کاهش دهیم.وی افزود: هر ساله بیش از یک میلیون و 500 نفر در کشور وارد سن 15 سال می شوند که می توانند نسبت به دریافت کارت ملی اقدام کنند.پارسایی یادآور شد: هنوز فراخوانی برای صدور کارت هوشمند ملی صادر نشده است و این پیش ثبت نام فقط برای افرادی است که برای اولین بار کارت ملی دریافت می کنند و به سن 15 سال رسیده اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :