آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 74772
تاریخ انتشار : 28 اردیبهشت 1394 12:6
تعداد بازدید : 1389

امید به رونق بیشتر بازار ساعت و دستبندهای هوشمند

اگر چه در دو هفته اخیر نرخ دلار آزاد روی رقم سه هزار و 300 تا سه هزار و 320 تومان ثابت بود؛ اما این ثبات قیمت تغییری در بازار بی نظم و کم مخاطب کامپیوتر ایجاد نکرد و کالاهایی که تا همین سه ماه قبل مخاطبان بسیاری داشتند در حال حاضر چندان مشتری ندارند. فناوران- به گفته فعالان بازار کامپیوتر، اگر چه میزان مراجعه به بازار کامپیوتر در هفته های گذشته نسبت به قبل افزایشی نسبی یافته است؛ اما این افزایش مراجعه به رشد سطح تقاضا از بازار منجر نشده است و بازار همچنان روزهای سختی را سپری می کند. اما این رکود در مورد کالاهای تکنولوژیکی جدید که مورد توجه جوانان و نوجوانان است کمتر محسوس است. نمونه اش همین ساعت و دستبندهای هوشمند است.

مریم عسگری
محمد مولایی یکی از فعالان بازار در این زمینه می گوید: در شرایط فعلی میزان تقاضا برای نوت بوک، تبلت و دستگاه های جانبی کاهش یافته است و در مقابل دستگاه هایی نظیر ساعت و دستبندهای هوشمند وضعیت بهتری از لحاظ تقاضا دارد.
این فعال بازار افزود: بیشترین مخاطبان این کالاها در بازار جوانان هستند و از آنجا که این دستگاه های میان قیمت این روزها به شدت مخاطب داشته و به عبارتی مد شده اند بازاری به نسبت پررونق تر از سایر کالاها دارند.
یکی دیگر از فعالان بازار با تایید این موضوع گفت: دستبند و ساعت های هوشمند متوسط قیمتی در حدود 300 تا 500 هزار تومان دارند و به همین دلیل در رده کالاهای گران قیمت قرار نمی گیرند و همین موضوع موجب شده است مخاطبان عمومی تری داشته باشند.
به گفته آنها با توجه به رشد بازار این کالا و همچنین عرضه محصولات جدید در این زمینه به بازار پیش بینی می شود این محصولات در تابستان پیش رو بازاری گرم تر را سپری کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :