آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 74776
تاریخ انتشار : 28 اردیبهشت 1394 12:11
تعداد بازدید : 693

خبر

برگزاری نشست دوجانبه ایران و قبرس در حوزه صادرات ICT نشست دوجانبه ایران و قبرس با هدف بررسی ظرفیت های صادرات در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات برگزار خواهد شد. فناوران- به همین جهت از شرکت‎های علاقه‎مندی که پیشینه فعالیت در زمینه صادرات فناوری اطلاعات و ارتباطات با کشور قبرس را داشته اند دعوت شده تا در این نشست که در محل سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور برگزار می شود، حضور به هم رسانند و به ارایه پیشنهادات خود در جهت افزایش و شناسایی ظرفیت‎های همکاری و تعامل بیشتر بین دو کشور بپردازند. زمان برگزاری این نشست متعاقباً اعلام می شود.


نمایش فیلم‎های مرتبط با کارآفرینی و نوآوری در کافه آی تی 
مرکز نوآوری و فناوری شرکت فناپ درنظر دارد فیلم‎های مرتبط با کارآفرینی و نوآوری را در محل کافه آی‎تی به نمایش  گذارد.
فناوران - این نشست در راستای آموزش نوآوران و ایجاد محفل‎های دوستانه برای کارآفرینان، دانشجویان، متخصصان و علاقه‎مندان هر هفته روزهای دوشنبه به همراه نقد و تحلیل آزاد برگزار می شود.

بخش خصوصی در تصمیم گیری ها فقط یک رای دارد
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران با بیان این‎که سالانه ۵۰ میلیارد دلار صادرات و ۵۱ میلیارد دلار واردات رسمی داریم، گفت: درست نیست ۳۰ میلیارد دلار قاچاق به کشور انجام شود، تعیین تعرفه بالا، نتیجه ای جز افزایش قاچاق به داخل ندارد.
فارس- محمد لاهوتی در پاسخ به این که چقدر از ظرفیت بخش خصوصی در تصمیم سازی اقتصادی کشور استفاده می شود، اظهار داشت: اگر چه از دولت نهم به این طرف سعی شده تا نماینده بخش خصوصی در جلسات تصمیم گیری دولت نیز حضور یابد، اما در عمل رییس اتاق ایران یک رای در مقابل نمایندگان دولتی دارد.

همکاری دوجانبه صندوق های ضمانت صادرات ایران و ایتالیا 
تفاهم‎نامه هکاری دو جانبه فی‎مابین این صندوق و موسسه بیمه اعتبار صادراتی و سرمایه‎گذاری دولتی ایتالیا در حاشیه اجلاس بهاره 2015 اتحادیه برن در فلورانس به امضا  رسید. 
فناوران- بر اساس مفاد این سند همکاری در راستای توسعه تجارت و صادرات دو کشور و همچنین بالا بردن ظرفیت حمایتی از صادرکنندگان دو کشور، مقرر شد موسسات بیمه اعتبار صادراتی ایران و ایتالیا همکاری تنگاتنگ و گسترده‎تری را اتخاذ کنند. 
شه حامد مدیر عامل صندوق توسعه صادرات  در این رابطه گفت: استفاده از دانش فنی و اطلاعات روز موسسات تراز اول بیمه اعتبار صادراتی در جهان در دستور کار صندوق ضمانت صادرات ایران قرار دارد و این تفاهم نامه نیز در همین راستا به امضا رسیده است. این همکاری از سال 2007 با برگزاری یک دوره آموزشی در ایران توسط مدرسین SACE آغاز شد اما با توجه به آنکه این موسسه در زمره پیشروان این صنعت در جهان محسوب می شود تعمیق روابط فی مابین احساس می شد. 
وی افزود: با بهبود شرایط سیاسی و اقتصادی در سایه موفقیت مذاکرات شاهد تمایل بیشتر و اراده کشورهای اروپایی به توسعه همکاری‎ها و روابط با جمهوری اسلامی ایران هستیم و آنگونه که در مذاکرات فی‎مابین نیز مشاهد شد طرف ایتالیایی به گسترش همکاری‎ها با ایران تمایل داشت و امیدواریم با حضور قدرتمند ایران در مجامع بین المللی شاهد بهبود روزافزون فضای تجارت بین الملل برای حضور ایران در بازارهای جهانی باشیم. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :