آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 74777
تاریخ انتشار : 28 اردیبهشت 1394 12:23
تعداد بازدید : 1408

ساعت اپل قفل ندارد!

مراقب ساعت هوشمند اپل خود باشید زیرا اگر آن را از دست بدهید، ممکن است دیگر هرگز پیدایش نکنید.

ایسنا- اپل هنگام رونمایی از سیستم عامل IOS7 قابلیت جدیدی را موسوم به «فعال سازی قفل» (Activation Lock) آیفون، آی پد و آی پاد رونمایی کرد که مانع از دسترسی سارقان یا افراد شرور به دستگاه و بازگرداندن آن به تنظیمات کارخانه می شد. 
این قابلیت در کاهش سرقت دستگاه های آیفون و آی پد نقش بسیار تاثیر گذاری داشته چرا که بسیاری از افراد نمی خواهند آیفون یا آی پدی را بخرند که قفل شده و مشخصا متعلق به فرد دیگری است. 
این قابلیت همچنین پیدا شدن یک دستگاه IOS گمشده را بسیار ساده تر کرده است، چرا که مانع دسترسی افراد ناشناس به دستگاه و غیرفعال سازی قابلیت «آیفون مرا پیدا کن» می شود زیرا آن فرد باید رمز عبور آی کلاود مالک گوشی را بداند. 
این در حالی است که مشخص شده ساعت هوشمند اپل چنین مکانیسم حفاظتی را ندارد و همین مساله دسترسی تمام افراد به دستگاه و بازگرداندن آن به تنظیمات کارخانه و فروش ساعت به فرد دیگری را ساده می کند. 
حدود شش سال طول کشید که اپل قابلیت قفل آیفون را ارایه کرد. باید امیدوار بود که راه اندازی این قابلیت در ساعت هوشمند اپل این قدر طول نکشد چرا که بدون این ویژگی تازه ترین محصول اپل می تواند به هدف سارقان تبدیل شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :