آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 75072
تاریخ انتشار : 2 خرداد 1394 12:41
تعداد بازدید : 619

خبرک

مجلس درباره کاهش ساعت کار زنان تصمیم می گیرد معاون بررسی های راهبردی معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری خبر از بررسی لایحه کاهش ساعت کاری زنان شاغل در مجلس داد. به گزارش ایسنا سوسن باستانی گفت: بر اساس این لایحه، ساعت کاری زنان شاغل در دستگاه های دولتی از 44 ساعت به 36 ساعت بدون کسر حقوق و مزایا تقلیل می یابد. زنان دارای فرزند زیر هفت سال، زنان دارای فرزند معلول، بیمار خاص، صعب العلاج و یا زنان سرپرست خانوار مشمول لایحه تقلیل ساعت کاری زنان شاغل قرار می گیرد.

  پیشنهاد تعیین روز ملی جمعیت
مدیر کل اطلاعات و آمار سازمان ثبت احوال خبر از ارایه پیشنهاد انتخاب روز 30 اردیبهشت به نام روز ملی جمعیت داد. مهر گزارش داد مدیر کل اطلاعات و آمار سازمان ثبت احوال با یکساله شدن  سیاست های کلی جمعیت اعلام کرده به شورای عالی انقلاب فرهنگی درخواست داده ایم که با توجه به سالگرد ابلاغ سیاست های کلی جمعیت، روز ۳۰ اردیبهشت را به عنوان روز ملی نامگذاری کنند. وی گفت: به دلیل اینکه سیاست های جمعیت اهمیت زیادی دارند و با حوزه های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی در ارتباط است، به همین دلیل کمتر از سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی نیست بنابراین با چند هدف پیشنهاد داده ایم یک روز را که مصادف با سالروز ابلاغ سیاست هاست به عنوان روز ملی جمعیت در نظر بگیرند. محزون افزود: در ابلاغیه سیاست های کلی جمعیت عنوان شده که با توجه به اهمیت جمعیت در اقتدار ملی و همچنین با توجه به پویندگی، بالندگی و جوانی جمعیت کنونی به عنوان فرصت و امتیاز در جهت جبران کاهش نرخ رشد جمعیت، این سیاست های کلی ابلاغ شود.
   خطوط تاکسی گردشگری در تهران راه می افتد
رییس سازمان رفاه و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران جزییات راه اندازی خطوط تاکسی گردشگری را تشریح کرد. فرزاد هوشیار به ایسنا گفت: تاکسی های گردشگری با هدف جذب گردشگران در سطح تهران فعالیت خود را به زودی آغاز خواهند کرد. مخاطب این تاکسی ها کردشگران تهرانی و مهمانان پایتخت هستند. وی با بیان اینکه در حال رایزنی با شرکت تاکسی رانی هستیم تا یکی از اپراتورهای این سازمان به تاکسی گردشگری تبدیل شود، گفت: براساس برنامه ریزی های انجام شده، دوره آموزشی برای این رانندگان در راستای شناسایی رینگ های گردشگری تهران برگزار خواهد شد. شهروندان تهرانی یا میهمانان پایتخت می توانند با یک تماس تلفنی از خدمات تاکسی های گردشگری بهره گیرند و از مکان های دیدنی پایتخت دیدن کنند. رییس سازمان رفاه و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران از طراحی ایستگاه های ویژه برای تاکسی های گردشگری خبرداد و با بیان اینکه این تاکسی ها، در مبادی ورودی پایانه ها و فرودگاه ها مستقر خواهند شد گفت: این تاکسی ها در پنج محور گردشگری تهران از جمله تاریخی، مذهبی، تهران قدیم فعالیت خواهند کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :