آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 75185
تاریخ انتشار : 4 خرداد 1394 11:34
تعداد بازدید : 782

ترییس اتاق اصناف ایران:

آموزش احکام شرعی بازار برای اصناف اجباری شد

رییس اتاق اصناف ایران گفت: از این پس هر یک از واحدهای صنفی که بخواهند جواز کسب خود را تمدید کرده یا جواز جدید بگیرند، باید دوره آموزشی شش ساعته احکام شرعی بازار را بگذرانند.

فارس - روز گذشته کتاب احکام بازار در اتاق اصناف ایران رونمایی شد. در این کتاب احکام مرتبط با نحوه برخورد اصناف در بازار عنوان شده است و از این پس اصناف ملزم هستند، برای دریافت جواز کسب یا تمدید آن دوره شش ساعته آموزشی این کتاب را بگذرانند.
علی فاضلی رییس اتاق اصناف ایران در مراسم رونمایی از این کتاب گفت: اصناف به واسطه ارتباط مستقیمی که با مردم دارند، به همان اندازه که در اقتصاد خرد اثر گذارند، به همان میزان نیز در ارتقای توانایی و ابعاد فرهنگی و اجتماعی جامعه اثر گذارند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: که در بحث تولید ملی کم کاری شده و در رابطه با اقتصاد اسلامی هنوز گام های درستی در حوزه کسب‎ و کار برداشته نشده است. 
فاضلی در خصوص اقدامات فرهنگی انجام شده در اتاق اصناف  گفت: پیگیری برای ثبت و راه اندازی بنیاد فرهنگی اصناف راه اندازی موزه اصناف در راستای ثبت هویت این مجموعه و تاسیس خانه فرهنگ به عنوان مرجع رسمی تحقیقاتی مطالعاتی و پژوهشی حوزه اصناف از جمله اقداماتی است که انجام شده است.
وی افزود: راه اندازی شرکت دانش‎بنیان برندسازی و کارگروه های مختلف طراحی و تولید برای ارتقای کیفیت محصولات از دیگر اقدامات انجام شده است.
فاضلی تصریح کرد: اتاق اصناف ایران از این پس دوره شش ساعته ای را با عنوان فقه و احکام و بازار را پیش شرط برای دریافت جواز کسب و یا تمدید آن قرار داده است.
به گفته رییس اصناف ایران برای توسعه فعالیت‎های اقتصادی اجرای طرح کسب و کار مجازی در دستور کار اصناف قرار گرفته که در قالب طرح باران (بازار الکترونیکی اصناف ایران) در روز ملی اصناف رونمایی خواهد شد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :