آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 75209
تاریخ انتشار : 4 خرداد 1394 12:20
تعداد بازدید : 928

موزیلا دیگر گوشی هوشمند 25 دلاری نمی سازد

فایرفاکس که سیاست خود را در زمینه گوشی های هوشمند بر مبنای عرضه محصولات ارزان قیمت بنا نهاده بود، حال به این نتیجه رسیده که نمی توان در برابر آندرویید گوگل با این استراتژی کاری از پیش برد، از این رو این کمپانی در پی تغییر سیاست هایش برآمده است.

فناوران- بر اساس اطلاعات منتشر شده، موزیلا درصدد تغییر سیاست های خود در زمینه تولید گوشی های هوشمند است. بر این اساس در طول چند روز گذشته مدیر عامل این کمپانی با ارسال ایمیلی به کارکنان، از سیاست های جدیدش در این حوزه پرده برداشت. وی گفت: کششی در برنامه تولید گوشی های هوشمند 25 دلاری خود ندیدیم. تمرکز خود را به جای پایین بردن قیمت، برای بهبود تجربه کار با گوشی های هوشمند خود قرار خواهیم داد.
تغییر سیاست این کمپانی به این معنا نیست که موزیلا گوشی های هوشمند پرچمداری نظیر آیفون و محصولات آندرویید روانه بازار خواهد کرد. انتظار می رود این کمپانی محصولات متنوعی در بازه های قیمتی متفاوت روانه بازار کند. در این بین احتمالا شمار بیشتری از کارکنان موزیلا باید از گوشی های هوشمند این کمپانی استفاده کنند تا بتوانند به روند توسعه آن یاری کنند. به گفته مدیر عامل موزیلا، از این پس این کمپانی روی محصولاتی تمرکز خواهد کرد که بتوانیم از آن به عنوان گوشی هوشمند اصلی خود استفاده کنیم.
موزیلا در پی آن است تا با ایجاد بستری به منظور اجرای اپلیکیشن های آندروییدی روی این سیستم عامل، جان تازه ای به FireFox OS ببخشد. گزارش ها حاکی است که احتمالا فقط شماری از اپلیکیشن های کلیدی به سیستم عامل فایرفاکس راه خواهند یافت و اینطور نیست که بتوان تمام اپلیکیشن ها را در سیستم عامل فایرفاکس استفاده کرد. البته لازم است به این نکته اشاره کنیم که این کمپانی همچنان به عرضه گوشی های همراه ارزان قیمت ادامه خواهد داد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :