آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 75334
تاریخ انتشار : 6 خرداد 1394 10:32
تعداد بازدید : 1499

رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران:

نرم افزار فروش واحدهای صنف رایانه برگ تایید سازمان مالیات لازم دارد

رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران با تاکید بر اینکه سامانه فروش خریداری شده برای نصب روی صندوق‎های مکانیزه فروش و یا نوت‎بوک ها باید مورد تایید سازمان امورمالیاتی کشور باشد، گفت: این نرم افزارها باید برگه تاییدیه سازمان امورمالیاتی را داشته باشند تا با خروجی طرح جامع مالیاتی منطبق باشد.

فناوران- سید مهدی میرمهدی افزود: از دو سال پیش تاکنون بارها اعلام کرده‎ایم که واحدهای صنفی باید سامانه فروش تهیه کنند، اما هنوز بسیاری از واحدها به سامانه فروش مجهز نشده‎اند.
وی اضافه کرد: سایر صنوف باید صندوق مکانیزه فروش نصب کنند، اما واحدهای صنفی رایانه به دلیل فضای محدود و توافقاتی که با وزارت صنعت معدن تجارت و وزارت امور اقتصادی و دارایی صورت گرفت، فقط باید مجهز به سامانه فروش باشند.
میرمهدی ادامه داد: اکنون صنف طلا فروش‎ها نیز در تلاشند تا بجای صندوق مکانیزه فروش از سامانه فروش استفاده کنند.رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران با بیان اینکه صنف هنوز پس از دو سال موضوع را جدی نگرفته‎اند، گفت: وقتی که اعلام کردیم صنف بجای صندوق مکانیزه فروش از سامانه فروش استفاه کند تا بتواند از تخفیفات مالیاتی بهره مند شود به ما گفتند شما کارمند اداره مالیات هستید. در حالی که این اقدام اتحادیه کاملا به نفع صنف بود.
وی افزود: تمام واحدهای صنفی که سامانه فروش ندارند از توافق سازمان امور مالیاتی خارج شدند و از دست اتحادیه نیز کاری ساخته نیست.
طبق اعلام سازمان امور مالیاتی، واحدهای صنف رایانه ملزم به استفاده از سامانه صندوق فروش یا رایانه اداری سیستم نرم‎افزاری فروشگاه و صدور الکترونیکی صورت حساب هستند. بر اساس این گزارش، درآمد مشمول مالیات مودیانی که از سامانه فروش استفاده کرده‎اند در اولین سال قابل کسر است. در غیر این صورت از معافیت مالیاتی محروم خواهند بود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :