آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 75354
تاریخ انتشار : 6 خرداد 1394 11:5
تعداد بازدید : 1054

خبر

برگزاری همایش معرفی راهکارهای اجرایی حسابداری تعهدی شرکت چارگون، همایش معرفی راهکارهای اجرایی حسابداری تعهدی را با حضور کار شناسان وزارت امور اقتصاد و دارایی و جمع بزرگی از مدیران و کار شناسان دستگاه های اجرایی و نهادهای دولتی کشوررا برکزار می کند. فناوران- این همایش با هدف تحقق جایگزینی نظام حسابداری تعهدی که جهت اجرا از ابتدای سال ۹۴ توسط وزارت امور اقتصاد و دارایی به کلیه دستگاه های دولتی کشور ابلاغ شد، برنامه ریزی شده است. شرکت چارگون به عنوان یکی از شرکت های ارایه کننده سیستم های نرم افزاری مالی در راستای آشنایی بیشتر با فرآیندهای اجرایی نظام حسابداری تعهدی و نیز امکانات مجموعه نرم افزارهای حوزه مالی شرکت چارگون در تطابق و تسهیل این فرآیند ها، این همایش را اجرا می کند. بنابراین گزارش، همایش معرفی راهکارهای اجرایی حسابداری تعهدی در تاریخ ۹ خردادماه جاری در محل سالن خلیج فارس دانشکده زبان ها و ادبیات فارسی دانشگاه تهران، از ساعت ۱۴ الی ۱۸ برگزار می شود.

 رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای:
سازمان نصر کشور از اقتدار کافی برخوردار است
رییس نصر کشور گفت: توجه درست به ICT و ایجاد شفافیت، می‏تواند به اشتغال‎زایی مناسب و رفع کلیه مشکلات اجتماعی، منجر شود. 
ایلنا- کاظم آیت اللهی در خصوص وضعیت فعلی نظام صنفی رایانه ای کشور، گفت: نظام صنفی رایانه ای کشور یک نهاد مردمی برای رگولاتور بخش‎خصوصی است، در حال حاضر تنها نهاد بخش‎خصوصی در کشور محسوب می شود و شاهدیم  پس از 10 سال فعالیت مستمر به اقتدار کافی رسیده است.وی در ادامه افزود: در حال حاضر نظام صنفی یارانه‎ای کشور، 11هزار عضو دارد و آمادگی اجرای کلیه فعالیت‎های لازم، در حوزه را دارا است و خرسندیم از این که سازمان نظام صنفی در مقابل با نهادهای مشابه، از اقتدار و موفقیت کافی برخوردار است.

 آیین نامه چگونگی تشکیل کمیسیون های اتاق تهران تصویب شد
 در دومین نشست هیات نمایندگان اتاق تهران، دو موضوع مورد بررسی اعضا قرار گرفت. نمایندگان بخش خصوصی در این نشست، ابتدا روی شیوه نامه اداره جلسات هیات نمایندگان بحث و تبادل نظر کردند و پس از نقد و بررسی 33 ماده این سند، آن را به رای گذاشتند که در نهایت با اکثریت آرا به تصویب رسید.
اتاق تهران- شیوه نامه اداره جلسات هیات نمایندگان از موضوعات جدی است که هیات رییسه و هیات نمایندگان اتاق تهران تاکید ویژه ای بر آن دارند به طوری که این سند به عنوان مرامنامه ای است که اعضای 60 نفره پارلمان اتاق تهران برای یک دوره چهارساله آن را در پیش می گیرند.اعضای هیات نمایندگان پس از تصویب این سند با قرائت پیمان نامه ای، هم قسم شدند که در طول دوره چهارساله حضور خود در جایگاه هیات نمایندگان اتاق تهران بر مسیر تقویت بخش خصوصی و اصولی که بر مبنای آن به هیات نمایندگان دوره هشتم پا گذاشته اند، گام بردارند.دومین موضوعی که در دستور کار نشست دیروز هیات نمایندگان اتاق تهران قرار گرفت، بررسی و تصویب آیین نامه پیشنهادی چگونگی تشکیل و برگزاری کمیسیو ن های مشورتی اتاق تهران بود.در این دوره، تشکیل 10 کمیسیون مشورتی مورد تصویب هیات نمایندگان قرار گرفت و اعضا روی آیین نامه چگونگی تشکیل این کمیسیون ها بحث و اظهارنظر کردند.

 معافیت مالیاتی تولیدکنندگان نرم افزار شعار بود
عضو کمیسیون نرم‎افزار در خصوص وضعیت فعلی این بخش در کشور، گفت: در حال حاضر یک‎سری چالش‎ها در خصوص حوزه تولید، پروانه تولید و همچنین پروژه‎ها، موجود است که به درستی انجام نمی‎شود.
ایلنا-نادر آقا زاده  افزود: نرم افزار یک بازار کاملا توزیع شده دارد که در آن شاخص قیمت‎ها  تاثیر گذار نیست، اشخاصی هم هستند که مانند شرکت‎های بزرگ توان سرمایه‎گذاری و پرداخت هزینه را ندارند و همین امر، مسایل و مشکلاتی را به وجود می‏آورد.
وی در خصوص وضعیت نرم افزار در سطح کشور، گفت: در سطح کشور نیز مشکل معافیت مالیاتی تولیدکنندگان را داریم که سالهاست پیگیری می‎شود، اما نتیجه ای به همراه ندارد.این عضو کمیسیون در خصوص مناقصات نرم‎افزار، گفت:دراین خصوص که در سطح ملی نیز برگذار می‏شود، اغلب مواقع استان تهران برنده این مناقصات می شود، در صورتی که صلاحیتی نیز ندارد.نادر آقازاده در خصوص استان‏های برتر در تولید نرم‏افزار، گفت: در حال حاضر استان‎های تهران، مشهد، تبریز و اصفهان در تولید و سهم بازار موفقیت بیشتری نسبت به سایر استان‎ها دارند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :