آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 75360
تاریخ انتشار : 6 خرداد 1394 11:19
تعداد بازدید : 5912

صدرنشینی سامسونگ با وجود 7 گوشی‌ساز چینی

9 تولیدکننده برتر گوشی دنیا آسیایی هستند

از زمانی که گوشی های هوشمند در بازار وفور یافت و فروش این گوشی ها با افزایش روبه رو شد، این بازار با تغییرات زیادی همراه شد به طوری که رقابت در آن سنگین تر از گذشته شد.

فناوران- بازار گوشی های هوشمند یکی از بازارهای پویایی است که کوچک ترین اشتباه، کمپانی ها را در سراشیبی سقوط قرار می دهد و حتی نام های بزرگ را نیز در کام خود فرو می برد. از جمله این کمپانی ها می توان به نوکیا اشاره کرد که این روزها نامی از آن در دنیای موبایل باقی نمانده است.
در چند سال اخیر ظهور کمپانی های چینی که روی ارایه محصولات ارزان قیمت با مشخصات فنی بالا تمرکز کرده اند، زنگ خطر را برای سایر کمپانی ها به صدا در آورده است.رشد روز افزون کمپانی های چینی را می توان در گزارش های منتشر شده از میزان گوشی های عرضه شده به بازار به روشنی دید، به طوری که در گزارش مربوط به عرضه گوشی های هوشمند برای سه ماهه اول 2015، نامی از مایکروسافت و سونی در میان 10 کمپانی اول نیست.
در سه ماهه منتهی به سال 2015 میلادی، اپل رکورد خوبی برای خود رقم زد و با نسل جدید گوشی های هوشمندش، گوی سبقت را در تعداد محصولات عرضه شده از آن خود کرد.
این کمپانی با فاصله زیادی از نظر سود کسب شده، بسیار پیش تر حرکت می کرد. با توجه به عرضه طیف گسترده ای از محصولات توسط سامسونگ، این کمپانی دوباره جایگاه اول را در فصل اول 2015 مال خود کرده است.
براساس گزارش منتشر شده، سامسونگ موفق شد تا در سه ماهه اول 2015 بیش از 82/8 میلیون دستگاه گوشی هوشمند به فروش برساند و به این ترتیب سهم 24/3 درصدی را برای خود رقم بزند. اپل با فروش 61/6 میلیون دستگاه گوشی آيفون 17/9 درصد از سهم بازار را در اختیار دارد. نکته جالب در رده بندی جدید، علاوه بر خروج مایکروسافت و سونی از میان 10 تولیدکننده برتر گوشی های هوشمند، این است که از 10 کمپانی برتر، 9 تولیدکننده آسیایی هستند که از این تعداد نیز 7 برند از کشور چین 
حضور دارند.
تولیدکنندگانی نظیر Vivo که روی ارایه محصولات سطح بالا کار می کنند، موفق شده اند تا وارد لیست 10تایی بزرگ ترین عرضه کنندگان گوشی های هوشمند شوند. آمار مورد نظر توسط تامی آهونن، متخصص پیشین نوکیا ارائه شده است. وی همچنین پیش بینی کرده که میزان فروش آیفون در سال جاری در مقایسه با سال 2014 کاهش خواهد یافت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :