آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 75547
تاریخ انتشار : 9 خرداد 1394 11:11
تعداد بازدید : 6887

معاون علمی و فناوری رییس جمهور:

توانایی ساخت تولیدات بومی سایبری در کشور را داریم

معصومه لطفی-معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: دستاوردهای صنعت سایبری کشور مورد توجه و امیدوار کننده است و توانایی ساخت تولیدات بومی این حوزه در کشور وجود دارد.

 سورنا ستاری در حاشیه بازدید از دومین نمایشگاه صنعت بومی سایبری، حوزه فناوری اطلاعات را از فناوری های پیشرفته و راهبردی کشور دانست و افزود: حوزه امنیت اطلاعات و صنعت سایبری جزو صنایع مهم هر کشور است که لازمه توسعه و گسترش آن با توجه بیشتر در قالب حمایت از بخش خصوصی محقق می شود.
وی دستاوردهای دومین نمایشگاه صنعت بومی سایبری را امیدوارکننده دانست و گفت: دستاوردهای این نمایشگاه فراتر از حد انتظار بود و امیدواریم با حمایت از شرکت های این حوزه در آینده شاهد پیشرفت های قابل توجهی در صنعت سایبری کشور باشیم.
ستاری با اعلام آمادگی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای حمایت از شرکت های دانش بنیان فعال حوزه سایبری بیان کرد: با پیوستن شرکت های بخش خصوصی به جمع شرکت های دانش بنیان، حمایت ها و تسهیلات پیش بینی شده در قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان شامل این شرکت ها خواهد شد.
رییس بنیادملی نخبگان با بیان اهمیت بالای بومی سازی فناوری های حوزه سایبری گفت: این حوزه تا حدودی مغفول مانده است و متاسفانه شرکت های خارجی در این زمینه بهتر کار کرده اند. 
وی گفت: فعالان داخلی دارای قابلیت و توانایی بالایی هستند و می توانند با دستیابی به صنعت حوزه سایبری به ساخت و تولید داخلی دست پیدا کنند.
معاون علمی وفناوری رییس جمهوری در دومین نمایشگاه صنعت بومی سایبری که در مرکز ملی فضای مجازی برپا شده، حضور یافت و از شرکت های فعال حوزه سایبری کشور دیدن کرد. 
رضا  تقی پورعضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی و وزیر سابق ارتباطات نیز از دومین نمایشگاه بومی سایبری که در مرکز ملی فضای مجازی کشور برگزار شد، بازدید کرد.
وی درباره محصولات عرضه شده در این نمایشگاه گفت: در این نمایشگاه مجموعه ای از شرکت ها و محصولات دانش بنیان که در عرصه امنیت و به خصوص حوزه زیرساختی که برای کشور موضوع مهمی است، حضور دارند که می تواند به طور قطع برای آینده بازار امنیت سایبری کشور توان و قابلیت بالایی را رقم بزند.
تقی پور افزود: دستاوردهای این نمایشگاه برای کشورهای مستقلی که می خواهند زیر سلطه امنیت ظاهری و درحقیقت ناامنی کشورهای سلطه گر قرار نگیرند، می تواند راه حل های مستقلی باشد تا در کنار سایر زمینه های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی که استقلال دارند در این زمینه نیز مستقل باشند.
عضو شورای عالی فضای مجازی تاکید کرد: این نمایشگاه و محصولات بومی ارایه شده در آن نشان دهنده این است که در این زمینه شروع و سرعت بسیار خوبی در پیشرفت دارند و با این که در حال حاضر کامل نیست اما پیشرفت چشم گیر و رو به تکامل وجود دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :