آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 75548
تاریخ انتشار : 9 خرداد 1394 11:12
تعداد بازدید : 2548

رگولاتوری اپراتورهای 3G را ارزیابی می کند

معاون نظارت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از اخطار به اپراتور سوم تلفن همراه برای عدم پوشش جاده ای خبر داد و گفت: اپراتور رایتل تعهد داده است که این مشکل را برطرف کند.


خبرگزاری مهر- غلامرضا داداش زاده در خصوص آخرین وضعیت اپراتور سوم تلفن همراه و تعهداتی که در پروانه فعالیت این اپراتور آمده است، گفت: از نظر کیفیت و ارایه خدمات، شکایات زیادی از رایتل نشده است و این اپراتور تعهدات شهری خود را به طور کامل انجام داده است. وی با بیان اینکه اپراتور سوم موبایل باید در سال پنجم فعالیت خود ۲۲۲ شهر را تحت پوشش قرار می داد، گفت: ارزیابی عملکردی این اپراتور نشان می دهد که هم اکنون ۲۳۵ شهر کشور تحت پوشش رایتل هستند.همچنین از نظر تعهدات جمعیتی نیز در سال پنجم این اپراتور باید ۵۲.۵ درصد پوشش جمعیتی داشت که هم اکنون این میزان به ۵۴ درصد رسیده است. معاون نظارت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی افزود: در بحث پوشش جاده ای از مجموع ۷۱۰۰ کیلومتر تعهد، هم اکنون اپراتور رایتل بیش از ۶۰۰ کیلومتر پوشش جاده ای را اجرا نکرده است، گفت: در خصوص پوشش جاده ای اپراتور سوم موبایل دارای نقص است و بر این اساس اخطار لازم و جریمه را برای این اپراتور صادر کردیم. داداش زاده خاطر نشان کرد: این اخطار با هدف به وضعیت مطلوب رساندن پوشش جاده ای این اپراتور انجام شده است و اپراتور سوم نیز تعهد داده که این مشکل را حل کند؛ از طرفی با اجرای رومینگ ملی، تا حد زیادی پوشش جاده ای رایتل رفع شده است اما این شرکت باید طرح توسعه خود را نیز داشته باشد.
وی با اشاره به حدود پنج میلیون مشترک رایتل، گفت: از لحاظ کیفیت ارایه سرویس، این اپراتور مشکل خاصی ندارد و بررسی های ما نیز این موضوع را تائید می کند اما عدم آنتن دهی مناسب در جاده های کشور از جمله مشکلاتی است که باید از سوی این اپراتور رفع شود.معاون نظارت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اشاره به ارزیابی اپراتورهای نسل سوم موبایل در کشور، گفت: این اپراتورها به واسطه اجرای طرح توسعه 3G در کشور مشکلات کیفیتی دارد؛ به همین دلیل ارزیابی از سه اپراتور موبایل کشور در زمینه خدمات نسل سوم تاکنون انجام نشده است، اما پیش بینی می شود در شش ماه دوم امسال ارزیابی کاملی از وضعیت سه اپراتور و مقایسه وضعیت خدمات دهی آنها داشته باشیم.
داداش زاده گفت: ارزیابی از عملکرد اپراتورهای موبایل باعث ایجاد فضای رقابتی مناسب خواهد شد که در چند ماه آینده با پایداری شبکه های این اپراتورها، ارزیابی دقیق و کاملی از وضعیت و عملکرد آنها خواهیم داشت و آن را اعلام عمومی می کنیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :