آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 75558
تاریخ انتشار : 9 خرداد 1394 11:27
تعداد بازدید : 2748

قوانین مخابراتی اروپا برای رقابت با اپلیکیشن های پیام رسان اصلاح می شود

اتحادیه اروپا تصمیم دارد قوانین مخابراتی خود را با هدف ایجاد یک بازار دیجیتالی واحد و تسهیل رقابت شرکت های مخابراتی با نرم افزارهایی مانند واتس اپ و اسکایپ در سال 2016 اصلاح خواهد شد.

دویچه وله - کمیسیون اتحادیه اروپا پیش نویس طرحی را آماده کرده است که بر اساس آن قوانین مخابراتی اتحادیه اروپا از سال آینده میلادی اصلاح و به روز خواهند شد. این اتحادیه تصمیم دارد با اصلاح این قوانین، سرمایه گذاری گسترده در زمینه ارایه خدمات اینترنت پرسرعت و شرایط رقابت شرکت های مخابراتی با سرویس های جایگزین مانند واتس اپ را تسهیل کند. چنین تغییری در قوانین مخابراتی اتحادیه اروپا موجب تشویق صنایع مخابرات این اتحادیه خواهد شد.
بر اساس گزارشی که رویترز منتشر کرده اتحادیه اروپا در پی تشکیل یک بازار دیجیتالی واحد است که در آن اپراتورهایی که خدمات با بهترین کیفیت را ارایه می کنند بدون آنکه شامل یک سیستم کنترل یکسان شود، با یکدیگر رقابت کنند. در پیش نویس طرح اتحادیه اروپا برای به روز کردن قوانین دیجیتالی آمده است: «ضروری است که قوانینی عادلانه و با ثبات برای آینده برای نظارت همه سرویس ها تنظیم شوند.»
برخی شرکت های بزرگ مخابراتی اتحادیه اروپا مانند اورنج و دویچه تله کام آلمان مدت هاست خواستار تسهیل قوانین این اتحادیه هستند و می گویند پس از سال ها کاهش درآمدهایشان به دلیل فعال شدن رقبای تازه، دیگر توان سرمایه گذاری های جدید برای ارتقای شبکه های خود را ندارد. این شرکت ها افزایش رقابت با سرویس هایی نظیر اسکایپ (متعل به مایکروسافت) و سرویس های فرستنده پیام به صورت آنلاین را دلیلی برای تسهیل قوانین نظارتی بر خدمات خود می دانند.
با اصلاح قوانین اتحادیه اروپا، نرم افزهایی مانند اسکایپ یا هر برنامه اینترنتی دیگر برای انتقال صوت به عنوان جایگزین تلفن های سنتی، می توانند در شمار سرویس دهنده هایی قرار گیرد که مانند شرکت های سنتی ارایه دهنده خدمات مخابراتی موظف به رعایت قوانین اتحادیه اروپا هستند.در حال حاضر ارایه خدمات نرم افزارهایی مانند اسکایپ یا واتس اپ موجب شده که بسیاری از مشترکان شرکت های مخابراتی تنها در صورتی که به اینترنت دسترسی ندارد و در شرایط ضروری از خطوط تلفن برای برقرای تماس استفاده کنند. به روز شدن 
قوانین اتحادیه اروپا آزادی عمل برنامه های مانند اسکایپ یا واتس آپ را محدود خواهد کرد.
آندروس آنسيپ، معاون اول كميسيون اروپا قرار است جزييات استراتژی بازار واحد ديجيتال اتحادیه اروپا را ماه مه سال ۲۰۱۶ میلادی معرفی کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :