آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 75559
تاریخ انتشار : 9 خرداد 1394 11:28
تعداد بازدید : 5862

راهکارهای ساده برای جست وجوی حرفه ای با موتور توییتر

شبنم کهن چی- در هر ثانیه به صورت متوسط 6 هزار توییت در توییتر منتشر می شود؛ این یعنی روزانه حجم عظیمی از اطلاعات منتشر می شود که می تواند کاربران را دفن کند. با وجود این حجم از داده ای که هر روز در توییتر منتشر می شود، این شبکه اجتماعی منبع خوبی برای جست وجوست. هر چند به تازگی بر اساس توافق گوگل و توییتر، یافته های توییتر لحظه به لحظه در نتایج جست جوی گوگل به اشتراک گذاشته می شود اما توییتر به تنهایی هم می تواند منبع خوبی برای جست وجوی جدیدترین یافته ها باشد. برای آنکه بتوانید آنچه مد نظرتان است را در توییتر پیدا کنید شاید این حجم از اطلاعات موجب گمراهی تان شود؛ چطور می توانید بین 500 میلیون توییت در روز، آنچه می خواهید را پیدا کنید. ما در اینجا چند راهکار موثر برای جست وجوی بهینه در توییتر به شما معرفی می کنیم.


جست وجوی مبتنی بر محل

موتور جست وجوی توییتر هر روز بیش از 2 میلیارد دستور جست وجو از سوی کاربران دریافت می کند. اگر به دنبال اخبار و گزارشات مربوط به رویداد یا حادثه ای در شهری می گردید، یا به دنبال کسب و کارهای محلی هستید تا با آنها همکاری کنید، یا خودتان صاحب کسب و کاری هستید و به دنبال برقراری ارتباط با افرادی که در منطقه شما زندگی می کنند هستید، بهتر است جست وجوی مبتنی بر مکان را در توییتر امتحان کنید. این ویژگی موتور جست وجوی توییتر هر توییتی که از مکان مورد نظر شما ارسال شده باشد را به شما نشان خواهد داد. حتی اگر فقط دنبال کسانی باشید که با شما هم محله ای یا همشهری هستند نیز این ویژگی موتور جست وجوی توییتر می تواند سریع تر شما را به نتیجه دلخواهتان برساند.

به دنبال پرسش کنندگان باشید

هر روز هزاران سوال در توییتر مطرح می شود. اگر از کاربران فعال توییتر باشید می بینید که بسیاری از کاربران به جای پاسخ دادن به سوال، آن را فیو می کنند تا بعدها با مراجعه به آن توییت بتوانند پاسخ های احتمالی را نیز ببینند. یکی از روش هایی که در توییتر می توانید از آن استفاده کنید همین پیگیری سوال وجواب هاست. سوال هایی که به حیطه کاری یا شخصی شما مربوط می شوند یا به آن علاقه مند هستید را دنبال کنید. اما منظور ما نیست که در تایم لاین خود دنبال سوال ها باشید. شما در پایین صفحه جست وجوی توییتر می توانید، گزینه سوال را انتخاب کنید. اینکه در صفحه جست وجوی پیشرفته شما باکس سوال را علامت بزنید باعث می شود تنها توییت هایی که سوالی هستند را ببینید. به این ترتیب امکان دیدن توییت های روزمره و تبلیغاتی کم می شود. برای اینکه به نتیجه خوب برسید بهتر است از کلمه کلیدی مناسب استفاده کنید و زبان مورد نظر خودتان را نیز انتخاب کنید. استفاده کلمه کلیدی می تواند کلید طلایی شما در جست جو باشد.

جست وجوی خود را ذخیره کنید

اگر از آن دسته کاربرانی هستید که در توییتر زیاد از جست وجو برای پیدا کردن محتویات خاص استفاده می کنید، توصیه ما این است که جست وجوی خود را ذخیره کنید. در صورتی که این کار را برای یک بار انجام بدهید برای جست وجوهای بعدی لازم نیست دوباره در صفحه جست وجوی پیشرفته گزینه های مختلف را بررسی و انتخاب کنید با یک کلیک ساده با همان پارامترهایی که اعلام کردید، نتیجه جست جوی شما به روز خواهد شد.

جست وجوی منفی کنید

برایتان عجیب است اگر پیشنهاد کنیم از خط تیره - یا Dash در موتور جست وجوی توییتر استفاده کنید. با استفاده از خط تیره یا همان نشانه منفی ریاضی در موتور جست جو می توانید نتایجی که دوست ندارید ببینید و ربطی به موضوع جست جوی شما ندارند را حذف کنید. مثلا اگر به دنبال توییت هایی درباره میوه سیب می گردید اگر Apple را جست وجو کنید محصولات اپل هم به نتایج شما اضافه خواهد شد. شما می توانید با جست وجوی Apple -iphone –ipad مطمئن شوید که محصولات اپل در جست وجوی میوه سیب شما نخواهد بود. فقط دقت کنید خط تیره باید از کلمه مورد جست وجوی شما یک فاصله داشته باشد اما به کلمه ای که نمی خواهید ببینید بچسبد.

ری توییت ها را بیابید

ری توییت ها یا همان توییت های بازنشر شده طبیعتا محبوب ترین توییت های کاربران هستند، توییت هایی که حاوی پیام مهمی هستند. برای اینکه در جست وجوی خود توییت های بازنشر شده را ببینید کافی است RT را قبل از کلمه مورد جست وجوی خود بنویسید. یا به پایان صفحه جست وجوی پیشرفته بروید و گزینه ری توییت را انتخاب کنید. از سوی دیگر، ری توییت ها تکرار توییت ها هستند که می توانند برای شما در نتیجه جست وجو کلافه کننده و آزار دهنده باشند. اگر دوست دارید ری توییت ها را در میان نتایج جست وجوی خود نبینید باید از همان خط تیرده استفاده کنید.

قوانین ساده را فرا بگیرید

استفاده از کلمه AND به همین شکل با حروف بزرگ بین دو کلمه در موتور جست وجوی توییتر، نتیجه ای مشابه با جست وجو در موتور گوگل خواهد داشت. توییتر تنها توییت هایی را به شما نشان می دهد که هر دو کلمه در آن نوشته شده باشد. همچنین می توانید با قرار دادن عبارت مورد نظرتان در گیومه «» منتظر نتایجی باشید که عین همان عبارت را در توییت ها دارد. استفاده از OR نیز بین دو کلمه توییت هایی را که درباره هر دو کلمه باشند خواهد یافت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :