آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 75578
تاریخ انتشار : 9 خرداد 1394 12:1
تعداد بازدید : 6242

قرص های روباتیک برای کمک به بیماران دیابتی

دیابت یکی از بیماری های دوران مدرنیته است که هر ساله بر شمار قربانیان آن افزوده می شود. اکنون محققان سوئیسی از راه حل مفید و جدیدی برای درمان مبتلایان خبر داده اند.


خبرگزاری مهر- تزریق انسولین، یکی از اصلی ترین راه حل های مبارزه با بیماری دیابت در نوع پیشرفته آن است که معمولا پروسه ای دردناک و ناخوشایند را برای مبتلایان به دیابت به همراه دارد. اما اکنون محققان سوئیسی شرکت داروسازی Novartis از روش جدیدی با نام «قرص های روباتیک» خبر داده اند که می تواند جایگزین تزریق انسولین شود.
این قرص ها در ظاهر کاملا شبیه به قرص های معمولی هستند؛ اما در حقیقت بیماران دیابتی با مصرف این قرص ها روبات کوچکی را وارد بدن خود می کنند تا به کنترل میزان قند خون پرداخته و انسولین مورد نیاز شخص را از طریق سوزن های بسیار نازکی که در قرص تعبیه شده به بدن تزریق کند. اما این سوزن های بسیاری نازک و کوچک نیز از جنس قند هستند تا پس از پایان انجام ماموریت شان توسط
معده جذب شوند.
محققان امیدوارند بتوانند از این روش برای درمان و همینطور تزریق متفاوت دارو در بیماری هایی مانند آرتریت روماتوئید، پسوریازیس و MS نیز بهره ببرند. کمپانی Novartis در تلاش است تا در ۱۸ یا ۲۴ ماه آینده بتواند تحقیقات جامع و گسترده تری را در رابطه با اینکه این روش می تواند در درمان چه بیماری های دیگری سودمند باشد نیز انجام دهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :