آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 75627
تاریخ انتشار : 10 خرداد 1394 11:2
تعداد بازدید : 7712

بازدید مجازی از میراث فرهنگی ایران ممکن شد

سایت بازدید مجازی از پایگاه های میراث جهانی به منظور ارایه خدمات گردشگری مجازی راه اندازی شد.


سازمان میراث فرهنگی- علیرضا ترحمی هرندی، رییس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در مورد راه اندازی سایت بازدید مجازی پایگاه های میراث جهانی توضیح داد: این اقدام به منظور ارایه خدمات گردشگری به صورت مجازی صورت گرفته است.
وی تصریح کرد: لینک بازدید مجازی پایگاه های میراث جهانی روی پورتال سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به آدرس ichto.ir  برای علاقه مندان قابل دسترسی است.
ترحمی در باره ویژگی استفاده از تکنولوژی مستند پانورامیک در طراحی این بازدید مجازی گفت: این ویژگی ها علاوه بر امکان بازدید برای مخاطبان، به آنها امکان می دهد که در هر نقطه قابل بازدید به همراه راهنما توضیح مربوط به آن نقطه را داشته باشند و با ویژگی های اثر ثبت شده آشنا شوند. وی ادامه داد: سرعت بالای نمایش نقاط معرفی شده از دیگر ویژگی های این بازدید مجازی است که نیاز به اینترنت پرسرعت را رفع می کند و بازدیدکنندگان می توانند از طریق گوشی های هوشمند از پایگاه های میراث جهانی بازدید کنند. وی افزود: بازدید مجازی از پایگاه های میراث فرهنگی در اعیاد شعبانیه رایگان است و با توجه به زیرساخت های طراحی شده در سازمان میراث فرهنگی در آینده پایگاه های ملی و موزه های کشور هم به این مجموعه افزوده می شود. ترحمی گفت: در آینده نزدیک امکان بازدید برای افرادی که مسلط به زبان انگلیسی هستند در در این سایت فراهم خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :