آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 75640
تاریخ انتشار : 10 خرداد 1394 11:31
تعداد بازدید : 5903

رشد ۲۶ درصدی در انتظار کروم‌بوک

آماری از رشد فروش کروم بوک در جهان

پیش بینی شرکت گارتنر از فروش محصولات سازگار با سیستم عامل کروم در بازار شامل فروش 7/3 میلیون دستگاه در طول سال جاری بوده است که برابر با رشدی حدود ۲۶ درصدی است.


رایورز-  لپ تاپ هایی که به سیستم عامل گوگل کروم مجهز هستند و به اصطلاح کروم بوک نامیده می شوند، مخاطبان رده اداری را به خوبی به خود جذب کرده اند زیرا علاوه بر امکانات معقول و مناسب، از قیمت بسیار پایینی نیز برخوردار هستند و به این ترتیب برای محیط های اداری به یک گزینه مناسب  تبدیل شده اند.
بر اساس پیش بینی های انجام شده از فروش احتمالی کروم بوک در طول سال ۲۰۱۵، به نظر می رسد که این رده محصولات گوگل با رشدی چشمگیر روبرو شود و در این میان شرکت گارتنر که به عنوان یک گروه تحلیلی بسیار بزرگ و معتبر شناخته می شود، با بررسی ساختار فروش این محصولات در مناطق مختلف جهان به ارایه پیش بینی دقیق از فروش این محصول دست زده است.
آمار فروش این محصول در سال ۲۰۱۴ شامل فروش تنها ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار دستگاه بوده است که نتایج آن به تفکیک برای هر منطقه به این شرح است:
آمریکای شمالی: ۴ میلیون و ۸۲۰ هزار دستگاه، اروپا، خاورمیانه و آفریقا: ۶۲۰ هزار دستگاه، آسیای مرکزی و شرقی: ۱۴۶ هزار دستگاه و  آمریکای جنوبی: ۱۴۲ هزار
دستگاه. پیش بینی های گارتنر نشان می دهد که مجموع این عدد به ۷ میلیون و ۳۰۰ هزار عدد خواهد رسید ولی بازهم بزرگ ترین خریداران سری کروم بوک در آمریکای شمالی حضور خواهند داشت و نمی توان انتظار داشت که تغییری در نسبت پراکندگی این محصولات رخ بدهد.   یکی از دلایلی که بسیاری از کارشناسان برای عدم رشد بالای کروم بوک ارایه می کنند، عرضه ویندوز ۱۰ است که می تواند بازار را تغییر دهد. شرکت هایی مثل گوگل باید پیش از شروع عرضه این محصول، به بخش عمده فروش خود دست یافته باشند زیرا پیش بینی می شود که پس از عرضه ویندوز ۱۰، فروش کامپیوترهای برپایه سایر سیستم های عامل با افتی چشمگیر روبه رو خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :