آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 75649
تاریخ انتشار : 10 خرداد 1394 11:48
تعداد بازدید : 6518

تسهیلات برای استقرار در شهرک های صنعتی اعلام شد

معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی با بیان سهم 92 درصدی صنایع کوچک از کل واحدهای صنعتی فعال در کشور، برنامه های حمایتی برای استقرار واحدهای صنعتی در شهرک ها را اعلام کرد.


ایسنا- غلامرضا سلیمانی با بیان اینکه در حال حاضر 34 هزار و 530 واحد صنعتی با اشتغال 728 هزار و 550 نفر در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور به بهره برداری رسیده است، اظهار کرد: از این تعداد واحد صنعتی، 31 هزار و 768 واحد (حدود 92 درصد) با اشتغالی در حدود 305 هزار و 991 نفر (حدود 42 درصد از کل اشتغال صنعتی کشور) مربوط به صنایع کوچک است. 
وی در مورد برنامه های حمایتی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی برای متقاضیان سرمایه گذاری و واحدهای صنعتی مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی گفت: بر اساس برنامه ها، امکان واگذاری زمین در شهرک ها و نواحی صنعتی به صورت 30 درصد نقد و 70 درصد اقساط 30 ماهه و 15 درصد نقد و اقساط 36 ماهه در مناطق کمتر توسعه یافته فراهم شده است تا صنایع رغبت کافی برای ورود به شهرک ها داشته باشند. 
معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی افزود: همچنین وزیر صنعت، معدن و تجارت برای حمایت و ترغیب سرمایه گذاران جهت استقرار در شهرک ها و نواحی صنعتی در سال 1393 و 1394 تخفیفاتی را ابلاغ کرده است. 
سلیمانی در خصوص تخفیفات در نظر گرفته شده گفت: بر اساس ابلاغیه وزیر، در واگذاری حق انتفاع و بهره برداری از زمین، اعیانی و تاسیسات در شهرک ها و نواحی صنعتی واقع در مناطق غیر برخوردار به جز استان تهران تخفیف 10 درصدی شامل حال متقاضیان خواهد شد که این تخفیف در مناطق برخوردار که البته بازهم تهران شامل آن نمی شود، برابر پنج درصد خواهد بود. 
به گفته وی، زمان بازپرداخت اقساط متقاضیان واحدهای صنعتی در این شهرک ها از 30 ماه به 36 ماه افزایش یافته است. . 
سلیمانی ادامه داد: از سوی دیگر اعطای تسهیلات سرمایه ثابت و سرمایه در گردش به واحدهای صنعتی کوچک و متوسط جهت راه اندازی، توسعه و تثبیت اشتغال واحدهای صنعتی از محل طرح کمک‎های فنی و اعتباری و تفاهم نامه های منعقده با بانک های عامل نیز امکان پذیر است. 
وی کفت: پرداخت یارانه و کمک هزینه به واحدهای صنعتی کوچک و متوسط با هدف کمک به نوسازی صنایع کوچک کشور به منظور بهره‎گیری از خدمات فنی، مهندسی و مشاوره ای در جهت بهبود وضعیت تولید و اجرای طرح های افزایش بهره وری از محل طرح کمک به نوسازی و تجدید ساختار صنایع، نیز از دیگر برنامه های تشویقی برای متقاضیان شهرک های صنعتی است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :