آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 75650
تاریخ انتشار : 10 خرداد 1394 11:50
تعداد بازدید : 6196

شلواری که موبایل را کنترل می کند!

با خرید شلوارهای جدیدی که با همکاری گوگل و شرکت Levi تولید خواهند شد دیگر برای پاسخ دادن به تماس دریافتی، لازم نیست گوشی را از شلوارتان خارج کنید.

 خبرگزاری فارس- گوگل و شرکت Levi به دنبال بافت و عرضه شلوارهای جین جدیدی هستند که دسترسی به برخی امکانات گوشی را بدون دست زدن به آن ممکن می کند. اجرای این طرح بخشی از ابتکار عمل بزرگ تر گوگل موسوم به طرح Jacquard است که در قالب آن نقوشی هوشمند و الکترونیک به بافت پارچه اضافه می شود و از این طریق می توان با لمس شلوار گوشی همراه را که در داخل جیب شلوار قرار دارد کنترل کرد.
البته هنوز اطلاعاتی در مورد قیمت این نوع شلوارها یا زمان عرضه آنها در دسترس نیست. همچنین مشخص نیست از چه نوع نخ و الیافی برای بافت شان استفاده می شود. اما بر اساس اطلاعاتی که گوگل منتشر کرده از این شلوارها می توان برای پخش و قطع موسیقی و حتی کنترل صدای موسیقی در حال پخش نیز استفاده کرد.
البته به غیر از گوگل ده ها شرکت بزرگ و کوچک دیگر در حال طراحی البسه ای هستند که به گوشی همراه وصل شده و امکانات فراوانی را در دسترس علاقمندان قرار می دهند، اما ظاهرا گوگل قصد دارد با همکاری یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان شلوار جین از رقبا جلو بزند. این شرکت قصد دارد اپلیکیشن هایی را نیز طراحی کند که صرفا با این نوع شلوارها سازگاری دارند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :