آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 75655
تاریخ انتشار : 10 خرداد 1394 11:57
تعداد بازدید : 6305

پرداخت اقساط وام ۸۰ میلیونی مسکن پلکانی می شود

در دستورالعملی که بانک مسکن برای تایید پرداخت وام ۸۰ میلیونی خرید مسکن به بانک مرکزی ارائه کرده روشی پیش بینی شده تا خانه اولی ها راحت تر بتوانند اقساط خود را بازپرداخت کنند.

فارس- بانک مسکن هفته گذشته دستورالعمل پرداخت وام 80 میلیونی خرید مسکن را به بانک مرکزی ارسال کرد تا پس از تأیید به این بانک برای اجرا ابلاغ شود.
بر اساس این گزارش در دستورالعملی که به بانک مرکزی ارائه کرده است برای بازپرداخت راحت تر اقساط خانه اولی ها روش پلکانی پرداخت اقساط پیش بینی شده است تا خانه اولی ها بتوانند در سال های اول زندگی خود پرداخت اقساط را از زیر یک میلیون تومان آغاز کنند.
در روش پلکانی متقاضیان در سال اول به مراتب آسان تر بازپرداخت اقساط را انجام می دهند و در سال های بعد با افزایش درآمد و افزایش میزان اقساط، خود را با شرایط وقف داده و بازپرداخت اقساط را راحت تر می دهند. در روش ثابت تعیین شده و مصوب بانک مرکزی دوره بازپرداخت تسهیلات حساب صندوق پس انداز مسکن خانه اولی ها، حداکثر 12 سال خواهد بود بنابراین در این روش شاید سال های نخست بازپرداخت اقساط تا حدودی سخت و دشوار باشد اما در ادامه و در سال های سوم به بعد با افزایش درآمد و حقوق این متقاضیان بازپرداخت آن نیز به مراتب آسان تر از سال اول خواهد بود.
همچنین در دستورالعملی که بانک مسکن به بانک مرکزی ارائه کرده این گونه است که وام 80 میلیونی خرید مسکن برای خرید واحدهای مسکونی نوساز پرداخت خواهد شد. به گفته ابوالقاسم رحیمی انارکی عضو هیات مدیره بانک مسکن، بانک مرکزی طی هفته جاری این دستورالعمل را تایید و برای اجرا به بانک مسکن ارسال خواهد کرد و پس از آن است که بانک مسکن پرداخت وام 80 میلیونی و جزئیات آن را به بانک ها بخشنامه می کند.
بر اساس این دستورالعمل حساب صندوق پس انداز مسکن خانه اولی ها از محل سپرده گذاری واجدین شرایط با حداقل دوره انتظار یک سال(هر شش ماه یک برابر موجودی) برای اعطای تسهیلات خرید مسکن از محل این حساب تشکیل می شود.
سقف فردی تسهیلات خرید مسکن به خانه اولی ها از محل این طرح در «شهر تهران»، «شهرهای بزرگ بالای 200 هزار نفر جمعیت» و «سایر مناطق شهری» به ترتیب به میزان 800، 600 و 400 میلیون ریال تعیین شد. نرخ سود تسهیلات اعطایی از محل این حساب، 14 درصد در نظر گرفته شده است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :