آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 78060
تاریخ انتشار : 15 تیر 1394 12:11
تعداد بازدید : 2637

گروه ایرانی آشیانه:

کاربران تلگرام با خطر هک مواجه هستند

مدیر گروه امنیتی آشیانه از کشف یک حفره امنیتی خطرناک در تلگرام خبر داد.

مهر- بهروز کمالیان، مدیر گروه امنیتی آشیانه گفت: یکی از اعضای گروه امنیتی آشیانه موفق به کشف حفره امنیتی در نرم افزار پیام رسان تلگرام شده است.
 وی افزود: تلگرام یک نرم افزار پیام رسان است که در کنار سایر سیستم های ارتباطی در تلفن های همراه مورد استفاده قرار می گیرد و این سیستم پنل تحت وب را نیز داراست که در هفته گذشته از این پنل دو آسیب پذیری کشف شد.
کمالیان ادامه داد: این باگ امنیتی با عنوان جعل درخواست در صفحه مدیریت تحت وب این نرم افزار شناسایی شده که به صورت کنترل از راه دور با تلفن های همراه ارتباط برقرار می کند و به حفره امنیتی CSRF معروف است.
وی درباره مشخصات این حفره امنیتی گفت: در تلگرام سرویسی وجود دارد که با استفاده از آن می توان حساب کاربری در تلگرام را غیرفعال کرد و این حفره می تواند با جعل درخواست برای کاربران از طریق لینک ارسالی تلگرام در محیط چت ها و یا سایر صفحه های وب ارسال شده که پس از استفاده از آن تمامی اطلاعات و حساب کاربری فرد در تلگرام از بین خواهد رفت. کمالیان همچنین تصریح کرد: آسیب پذیری دیگری از تلگرام کشف شد که با درخواست فراموشی رمز عبور، این گزینه به صورت کد شده قابل مشاهده است.
مدیر گروه امنیتی آشیانه با اشاره به ثبت این حفره های امنیتی در سایت های معتبر خارجی اعلام کرد که تیم آشیانه در تلاش است تا با مسوولان تلگرام ارتباط برقرار کرده تا آنها را نسبت به رفع آن آگاه سازد که خوشبختانه آسیب پذیری دوم که مرتبط با بدست آوردن پسورد کاربران به صورت کد شده است در چند ساعت گذشته برطرف شده است.
مدیر تیم امنیتی آشیانه با اعلام خطرناک بودن حفره اول اعلام کرد که کاربران تلگرام تا حل مشکل از سوی این سرویس دهنده از صفحه my.telegram.org استفاده نکنند و لینک های ارسالی از سوی تلگرام و کاربران آنرا نادیده بگیرند و از گزینه Privacy and Security قسمت Two-Step Verification را برای جلوگیری از مشکلات امنیتی دیگر فعال کنید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :