آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 78061
تاریخ انتشار : 15 تیر 1394 12:14
تعداد بازدید : 808

با حضور وزیر صنعت

کارگروه صادرات مرتبط با صنایع الکترونیکی تشکیل می شود

مدیر کل صنایع برق و الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اعلام تشکیل کارگروه صادرات غیرنفتی در صنایع مرتبط گفت: جلسات این کارگروه با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت برای حل مشکلات و تسهیل امور واحدهای صادراتی برگزار می شود.


فناوران- علی میرنژاد افزود: بررسی راهکارهای تسهیل صادرات و ورود موثر به بازارهای کشورهای همسایه همانند سوریه و عراق با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در دست اقدام است.
مدیرکل صنایع برق و الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: افزایش تعامل با وزارتخانه‎های نیرو، ارتباطات و فناوری اطلاعات و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، سازمان حفاظت محیط زیست، دانشگاه‎ها و مراکز علمی و سایر ارگان‎های مرتبط به منظور یکپارچه سازی سیاست گذاری‏های صنعتی و تجاری و حمایتی، همچنین تدوین برنامه و سند راهبردی، استفاده حداکثری از توان تولیدی و خدماتی داخلی در تامین نیازها، استخراج فهرست اولویت‏های سرمایه‎گذاری و افزایش صادرات از دیگر اقدامات اخیر این اداره کل به شمار می‎رود. میرنژاد همچنین شناسایی نیازهای داخلی و منطقه ای، هدایت سرمایه و سرمایه گذار به انتقال تکنولوژی های روز و تولید محصولات پربازده کم مصرف و صادرات محور با ارزش افزوده بالا و مشارکت با برندهای معتبر جهانی و تبدیل ایران به هاب خاورمیانه را از سیاست‎های اصلی اداره کل متبوع خود برشمرد.
وی اضافه کرد: اداره کل صنایع برق و الکترونیکی متشکل از سه اداره تخصصی برق و الکترونیکی و تجهیزات پزشکی است و از ابتدای سال ۹۴ در پی ابلاغ وزیر صنعت، معدن و تجارت به منظور تمرکز سیاست گذاری و برنامه ریزی کارآمد و ارایه خدمات تخصصی تر به سرمایه‎گذاران، ساماندهی و پوشش بهتر امور واحدهای تولیدی مرتبط و افزایش سهم صادرات غیر نفتی از اداره کل صنایع فلزی، برق و الکترونیک منفک شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :