آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 78080
تاریخ انتشار : 15 تیر 1394 12:41
تعداد بازدید : 830

عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی تهران

حذف کارت بازرگانی فعلا ممکن نیست

عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی تهران گفت: هنوز تصمیم جمعی در خصوص حذف یا باقی ماندن کارت بازرگانی در دولت و اتاق بازرگانی اتخاذ نشده است اما در نهایت حذف کارت بازرگانی تا قبل از پیوستن به سازمان تجارت جهانی امکانپذیر نیست.

ایسنا- حامد واحدی درباره وضعیت صدور کارت های بازرگانی در دوران جدید اتاق بازرگانی و در پاسخ به اینکه چقدر احتمال حذف کارت بازرگانی وجود دارد؟ گفت: بعید است که در کوتاه مدت و طی چند سال آینده بتوان کارت بازرگانی را حذف کرد.  وی ادامه داد: تا قبل از اینکه به سازمان تجارت جهانی (WTO) بپیوندیم، موظف به استفاده از کارت بازرگانی هستیم. اقتصاد ما هنوز به درجه‎ای نرسیده که هر فرد به هر مقدار و در هر جهتی که بخواهد کار واردات و صادرات را انجام دهد و بر اساس شرایط زمانی و مکانی، دولت نسبت به صادرات و واردات محدودیت هایی را در نظر می‎گیرد تا نیاز داخلی برطرف شود. 
عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی تهران ادامه داد: بعید است که در این شرایط دولت کارت بازرگانی را برای کار واردات و صادرات حذف کند اما به هر حال کارت بازرگانی باید آورده ای برای کارآفرینان داشته باشد و خدمت رسانی اش را به اعضای خود بالاتر ببرد. 
او در پاسخ به این پرسش که آیا تصمیمی برای حذف یا باقی ماندن کارت بازرگانی در هیات رییسه اتاق بازرگانی تهران گرفته شده است؟ گفت: هنوز تصمیم جمعی در خصوص حذف یا باقی ماندن کارت بازرگانی در دولت و اتاق بازرگانی اتخاذ نشده است. در حال حاضر عده ای معتقد به بودن کارت بازرگانی و عده ای دیگر معتقد به حذف آن هستند، اما در نهایت بعد از ورود به سازمان تجارت جهانی باید کارت بازرگانی را حذف شود و موانع برطرف شوند تا همه افراد به واردات و صادرات دسترسی پیدا کنند. واحدی در بخش دیگری از صحبت هایش در خصوص دیدار هیات رییسه اتاق بازرگانی با وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در دیدار با وزیر کلیات مباحث مربوط به محوریت بخش خصوصی در اقتصاد، شفافیت در محیط کسب و کار، رفع موانع تولید بر اساس قانون جدید و البته مهم تر از همه وضعیت اقتصادی در دوران پسا تحریم از جمله عناوینی بودند که گفت وگوهایی را پیرامون آن ها با وزیر صنعت داشتیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :