آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 78081
تاریخ انتشار : 15 تیر 1394 12:44
تعداد بازدید : 832

گوشی جدید یوتا آندروییدی نیست

گوشی های دو طرفه یوتافون با سیستم عامل آندرویید که از سال گذشته محبوبیت زیادی در دنیا به دست آورده اند، ظاهرا از این پس سیستم عامل آندرویید را پشتیبانی نمی کنند.

فناوران- کمپانی روسی Yota گوشی های هوشمند خود را با نام یوتافون معرفی می کند. این گوشی ها از دو صفحه نمایش در جلو و پشت بهره می برد و به خاطر شکل و شمایل خاص شان نظر بسیاری را به خود جلب کرده اند. حال این کمپانی در یوتافون 2، سیستم عامل آندرویید را کنار گذاشته و از Sailfish OS استفاده می کند.این کمپانی در طراحی گوشی هوشمند خود از دو صفحه نمایش استفاده کرده که یکی صفحه نمایش معمولی در قسمت جلوی گوشی است و دیگری در پشت دستگاه قرار دارد و از نوع E-Paper انتخاب شده است. در واقع باید یوتافون را می توان یکی از خاص ترین گوشی های هوشمند آندرویید دانست که تا کنون روانه بازار شده است.
یوتافون 2 نیز همراه با صفحه نمایش E-Paper Display یا EPD در پشت گوشی همراه شده است. به عبارتی پشت گوشی صفحه نمایش 7/4 اینچی E-Ink با وضوح 960 × 540 پیکسل قرار گرفته و از ویژگی های نظیر YotaPanel و YotaCovers نیز بهره می برد. یکی از قابلیت های استفاده از صفحه نمایش EPD در یوتافون امکان اجرای اپلیکیشن های آندروییدی در این صفحه نمایش است؛ هرچند باید به این نکته اشاره کرد که در یوتافون 2 خبری از آندرویید نخواهد بود و این کمپانی روسی در نظر دارد تا Sailfish OS را در گوشی هوشمندش بکار گیرد.
این کمپانی روسی اعلام کرده که آندرویید را کنار گذاشته و از Sailfish OS در گوشی هوشمندش استفاده خواهد کرد تا بهره گیری از دو صفحه نمایش تنها ویژگی این گوشی هوشمند نباشد. Sailfish OS یک پلات فورم فنلاندی است که مبتنی بر MeeGo OS کمپانی نوکیا بنا نهاده شده است. براساس اطلاعات ارایه شده، یوتا بین دو سیستم عامل Sailfish و Tizen بهترین گزینه را برای خود انتخاب کرده که همانا سلفیش فنلاندی است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :