آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 78631
تاریخ انتشار : 22 تیر 1394 14:26
تعداد بازدید : 1298

تلفن هوشمند برای یادگیری مضر است

نتایج تحقیقات انجام شده روی کاربران تازه کار گوشی های هوشمند نشان داد از نظر خود مردم نیز این گونه تلفن ها برای قابلیت یادگیری آن ها مضر است.


ایسنا- به گفته محققان دانشگاه تگزاس، فناوری گوشی هوشمند به بازارهای جهانی رخنه کرده و در بیشتر محیط های دانشگاهی به وفور وجود دارد. این امر محققان را ترغیب کرد تا تاثیر این فناوری را از نظر دانشجویان فاقد گوشی هوشمند که به تازگی به آن روی آورده بودند، بر تحصیلات شان بررسی کنند.
نتایج نشان داد در حالی که کاربران در ابتدا معتقد بودند دستگاه های موبایل، عملکرد آن ها را در انجام تکالیف ارتقا بخشیده و درنهایت به نمرات بهتر برای آن ها می انجامد، اما در انتهای پژوهش نتایج معکوسی گزارش شد.
این پژوهشی طولی از سال 2010 تا 2011 بر 24 کاربر تلفن هوشمند که به تازگی به آن روی آورده بودند، تمرکز داشت. اگرچه این پژوهش، استفاده سازمان یافته از گوشی هوشمند را در محیط های آموزشی مورد خطاب قرار نداده بود.
به گفته محققان، این یافته ها از کاربردهای مهمی برای استفاده از فناوری در آموزش برخوردار است. آن ها نتیجه گیری کردند که دسترسی به تلفن های هوشمند بدون فعالیت های آموزشی هدایت شده خاص، ممکن است برای فرآیند کلی یادگیری مضر باشد.
این پژوهش در مجله Educational Technology منتشر 
شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :